TEV'in özel gecesi
İbrahim PAKER

İbrahim PAKER

TEV'in özel gecesi

18 Mayıs 2019 - 07:00

Türk Eğitim Vakfı'nın 52. kuruluş yıldönümü 29 Nisan’da İzmir’de muhteşem bir konser ile kutlandı. Organizasyonu iki aşamalı değerlendirmekte fayda var. İlkinde, 18 Nisan Perşembe günü Ontur Otel’de gerçekleştirilen, netimin, sponsorların ve basının katıldığı toplantıda, ''Umut Konseri"nin tanıtımı yapıldı. Konserde, TEV Eğitime Destek Korosunun, Selami Şahin’in eserlerini seslendireceği açıklandı. Etkinliğin önemli destekçileri olan, Norm Holding (ana sponsor), Dokay Filo kiralama (gümüş sponsor) ,Luna Elektrik A.Ş.(Bronz sponsor), Sarıgözoğlu A.Ş.,Ben BoruA.Ş. bronz sponsor, Bortar Group, Seçsan Yemek, Ontur Otel ve Mozart Akademi’ de toplantıda hazır bulundu. Bu sponsorlara ne kadar övgü yazsak azdır. Eğitime verilen desteğin değerini kelimelerle anlatmak mümkün değildir.

Ve organizasyonun ikinci ve en önemli aşaması ise 29 Nisan’da Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde ''Umut Konseri" ile gerçekleştirildi. 1967 yılında İstanbul'da temelleri atılan Türk Eğitim Vakfı'nın ilk şubesinin açıldığı şehir olan İzmir'deki konsere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,  Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, TEV İzmir Şubesi Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Mehmet Salih Özen, TEV İzmir Şube Başkani Gülnur Soybayraktar, TEV Ankara Şube Başkanı Ömer Turna, TEV Muğla Şube Başkanı Ece YıllıkçıYeşilpınar ve yardımsever İzmirliler katıldı. Türk Eğitim Vakfı’nın 52. kuruluş yıl dönümünde, İzmir Şubesinin düzenlediği ''Umut Konseri" gerçekten izlenmeye değerdi. TEV İzmir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Gülnur Soybayraktar’ın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte;TEV İzmir Şube Yürütme Kurulu Onursal Başkanı Mehmet Salih Özen,İzmir Şube olarak son 3 yılda yaptıkları organizasyonları anlattı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de yaptığı konuşmada önemli mesajlar vererek, ‘’Sadece eğitimdeki dönüşümle yakalanan bir büyük değişim var. Asla umutsuz olmamak gerekir. Hele ki Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı, bize emanet edilen bu topraklarda bir sentezin ortaya çıkması ve eğitimde yakalanacak bir başarıyla hikayenin yeni baştan yazılması mümkündür. Üstelik bunu yerelden başlatmak da mümkündür. Sizlerin gönüllü olarak taşıdığı bu heyecanı biz yerel yönetim olarak taşıyoruz. Bu nedenle çok daha sıkı bir iş birliği ve çok daha sıkı bir dayanışma içinde bu hikayeyi değiştirmeye İzmir’den beraber başlayacağız.’’ diye konuştu.

Daha sonra gecenin destekçileri ile üç ana sponsora plaketleri takdim edildi. 

Koro şefliğini Fatma Cinpir’in üstlendiği ve büyük emeklerle çalışmalarını sürdüren TEV Eğitime Destek Korosu ise hazırladıkları programla İzmirlilere muhteşem bir gece yaşattılar. Bursiyerler de TEV Eğitime Destek Korosu ile birlikte özenle seçilmiş şarkıları seslendirerek geceye renk kattılar. Son olarak sahnede yer alan, Türkiye’nin önde gelen söz yazarı ve bestekarı Selami Şahin ise eski ve yeni parçaları ile hazırladığı repertuarı ile geceye damgasını vurdu. Konser bittiğinde herkes ayaktaydı ve salon alkışlardan adeta yıkılıyordu. “52. Kuruluş yıldönümü ve çocuklara katkı projesi böylece hedefine ulaşmış oldu. Başta Gülnur Soybayraktar olmak üzere, TEV yönetimine, TEV Eğitime Destek Korosu’na, bursiyerlere, sponsorlara ve tüm destekçilere teşekkür ediyoruz.    

YORUMLAR

  • 0 Yorum