Ha Muharrem İnce Ha Kılıçdaroğlu!..
Ömer DİNÇER

Ömer DİNÇER

Ha Muharrem İnce Ha Kılıçdaroğlu!..

09 Temmuz 2018 - 09:36

CHP’de, olağanüstü kurultay için 630 delegenin imzası gerekirken, genel merkez bu sayının toplanamayacağı görüşünde ısrarlı.

Peki ama neden?

Kemal Kılıçdaroğlu’na tanınmış bir kota mı var?

Mesela 10 seçim kaybetmeden Genel Başkanlıktan çekilmiyor mu?

Yerel seçimler de kaybedilirse o koltukta oturacak mı?

Hepsini koyun bir kenara… Kendisinin başarı kriteri, ana muhalefette aldığı CHP’yi aynı noktada tutabilmek mi? Eğer öyleyse bunu Deniz Baykal da başarabiliyordu…

Bence Kemal Bey, kendini daha fazla yıpratmadan koltuğu bırakmayı başarmalı. Yüksek egolar ve kendini “Bu defa kazanacağım” tarzında bir düş ile gaza getirmesi partiyi yıpratıyor.

Gelelim Muharrem İnce’ye.

O, yenilgiyi kabul eden sözleri ve YSK’nın önünde hiç kimse tarafından görülmemiş olması, mitinglerde elde ettiği başarıyı fazlasıyla gölgeledi. Tüm bunlara rağmen CHP’de aranan kanın Muharrem İnce olduğunu düşünelim. Fakat İnce, seçim öncesi televizyon kanallarına verdiği röportajlarda “Kemal Bey, daha önce kendisine rakip olduğum halde beni Cumhurbaşkanı adayı yaptı. Bu saatten sonra karşısına rakip olarak çıkmam” demedi mi?

Peki şimdi neye dayanarak Kılıçdaroğlu’nu çekilmeye davet ediyor?

Üstelik CHP’lilerde Recep Tayyip Erdoğan karşısında başarılı olabilecek bir lider arayışı var. İnce ise Erdoğan’a 20 puan farkla kaybetti. Aradaki farkın seçim seçim kapanacağı inancı bir muamma.

Bugün CHP’nin içinde olduğu tablo açıkça gösteriyor ki, Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığındaki bu hükümet, hala etkisini tüm hızıyla sürdüren ekonomik krizi daha da derinleşmeden noktalarsa yerel seçimlerden bariz farkla galip ayrılacak.

Bunu Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bir CHP’nin engelleyebilecek bir gücü yok.

Muharrem İnce derseniz, sonuç Kılıçdaroğlu CHP’sinden biraz daha iyimser bir tablo ile noktalanır.

Demeli ki, ne İnce Ne de Kılıçdaroğlu ile CHP, ekonomik krizden kurtulmuş bir AK Parti’nin karşısında başarılı olamaz.

NOT:

Yerüstü zenginliğimiz kadar yer altı zenginliklerimiz de önemli. Ama bunları çıkarırken doğada yarattığımız tahribatı geri döndürebilmek imkansız. Bu konuda daha dikkatli ve özenli davranmak çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek için önemli. Germiyan bir dünya mirası. Çeşme’nin ender güzelliğe sahip doğal bir köyü. Gelin görün ki öylesine haşin davranıyoruz ki böyle güzellikleri gelecek kuşaklara taşıyabilmek imkansız hale geliyor. Ben mahkemenin Germiyan Köyü’nü yok edebilecek bir taş ocağı konusunda daha vicdanlı bir karar alabileceğini düşünüyorum, umarım yanlıştan dönülür…

İyi haftalar…

YORUMLAR

  • 0 Yorum