Ömer DİNÇER

Ömer DİNÇER

Veda…

10 Eylül 2018 - 09:59

Her şeyin bir zamanı var değil mi?

Maalesef her güzel şeyin bir sonu olması gerektiği gibi her şeyin de bir zamanı var.

Uzun yıllardır İzmirlilere, doğru haberi zamanında ve yerinde, saptırmadan, korkmadan, yılmadan, bıkmadan verebilmek adına gecesini gündüzüne katan onlarca arkadaşımla sürdürdüğümüz var olma savaşında zaman, şimdi bayrağı yeni nesle devretme zamanı.

Her bir saniyesinden ayrı keyif aldığım, her bir noktasına arkadaşlarımla birlikte emeğimi akıttığım, sayesinde binlerce güzel insan tanıdığım, sayısız soruna çözüm aradığım, genç arkadaşlarıma kucak açtığım, işsiz gazetecilere liman olduğum, İzmirlilere hizmet edebilmenin gururunu yaşadığım Yenigün Gazetesi’nde bayrağı bugün itibariyle genç girişimci kardeşim Ümit İlker Tangal'a devrediyorum.

İnanın çok uzun yıllar zaman zaman bir Don Kişot gibi yel değirmenlerine, zaman zaman bir İrlandalı gibi İngilizlere karşı mücadele verir gibi savaş verdim. En zor günlerde bile kararlılıkla sürdürdüğümüz savaştan “ailemi” başı dik bir biçimde çıkarmayı başardım. Ailem diyorum, Yenigün içindeki her bir çalışanı ile ailemden öte oldu benim için. Yılın 365 gününü acısıyla, tatlısıyla birlikte geçirdiğiniz insanlarla öylesine aynı dili konuşuyorsunuz ki ve bağlarınız öylesine güçleniyor ki… Ailem diyorsunuz her birine.

Son olarak teşekkürlerimi sunmak isterim.

Öncelikle, Yenigün mutfağından geçen 300’e yakın gazeteci arkadaşıma,

İnci Ongun’a,

Yenigün’e emek harcayan, alınteri akıtan kızlarım Yeşim, Müjgan ve Pelin’e,

Damadım Eyüphan Gündoğdu’ya,

Her koşulda yanımızda olan Meclis Başkanımız Binali Yıldırım’a,

Bugüne kadar birlikte çalıştığımız tüm valilerimize, il ve ilçe belediye başkanlarımıza,

Milletvekillerimize,

Partilerin teşkilatlarına,

Oda başkanlarımıza,

İşadamlarımıza,

Ve tabiki değerli okuyucularımıza binlerce kez teşekkür ediyorum.

Her birinizle birlikte çalışmak, kırmadan, üzmeden, yormadan sizlerle iş ortaklığı yapmak öylesine keyifliydi ki…

Görünenin aksine bugünü bir son olarak görmüyorum, bugün Yenigün için yeni umutların başlangıcı, yepyeni bir gün bugün. Sonsuza dek yaşaması için Tanrı’ya dua edeceğim.

Ben içimdeki gazeteciyi asla öldürmeden ömrümün son gününe dek doğruları söyleyerek, gerek gazete sayfalarında, gerek toplantılarda, gerek başka başka mecralarda daha güzel bir İzmir için, daha zengin bir Ege için savaşmayı sürdüreceğim.

Daha mutlu, daha güzel yarınlarda buluşmak üzere şimdilik hoşçakalın…

YORUMLAR

  • 0 Yorum