ŞEHİR EFSANELERİ
Onur B. MAYACI

Onur B. MAYACI

ŞEHİR EFSANELERİ

12 Nisan 2019 - 07:00

Bilmiyorum demekten korkan bir toplum olduğumuz için maalesef her alanda olduğu gibi spor alanında da doğru olduğunu düşündüğümüz onlarca yanlışla yaşıyor ve uyguluyoruz. Bu noktaya kadar kabul edilebilir olan etmen en azından bu yanlışlarla sadece kendimize zararımızın dokunması. Kabul edilemez olan kısmı ise doğru olduğundan emin olmasak bile bilgiyi paylaşmayı seviyor olmamız. Referanslarımızın kuvvetli olduğunu düşünüyoruz çünkü spor salonunda tanıştığımız vücudu kaslı olan arkadaşımız öyle yapıyordur. Maalesef bu gibi referansları istediğimiz kadar çoğaltabiliriz.

En çok bilinen şehir efsanelerinden olan yağların kasa dönüşmesidir. Bu konu derinlemesine incelenebilir üzerine uzun uzun yazılabilir nitelikte. Tohumlar fidana fidanlar ağaca dönüşür ama yağlar kasa dönüşmez. İkisi de birbirinden farklı iki dokudur yağlar kaslar ve derimiz arasında birikirler yağlı bölgemizi çalıştırdığımızda o bölgedeki kas kütlesini arttırmış oluruz. Bel bölgesinde bulunan yağlar mekik çekerek gitmez o bölgedeki kas kütlesi artış gösterir ancak bu sizi six pack diğer bir deyişle baklava şeklinde karın kasları sahibi yapmayacaktır. Kasların üzerini örten yağ kütlesinden kurtulamadığınız sürece bu mümkün değildir.

Kilo vermek için yapılan en büyük yanlışlardan biri de yemeden içmeden kesilmek. Eğer sağlınızı riske atarak kilo vermek istemiyorsanız bu yol en son tercihiniz olmalı. Tek başına egzersiz yapmak nasıl sizi hedefinize sağlıklı ulaştırmayacaksa uzman kişiler tarafından hazırlanmamış çok ağır diyet programları da ulaştırmayacaktır. Düzenli ve bilinçli egzersiz yaparak yeme içme alışkanlığımızı değiştirdiğimizde sonucun kendiliğinden geldiğini göreceksiniz.

Sağlıklı bir beden ve hayalinizdeki vücut için güvenilir kaynaklar bu yolda rehberiniz olmalı belki o zaman sizin saçtığınız doğru bilgilerle şehir efsanelerine karşı verdiğimiz savaşı kazanır bilinçli nesillerin yetişmesini sağlarız.



YORUMLAR

  • 0 Yorum