Ankaragücü'nün laneti
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Ankaragücü'nün laneti

01 Kasım 2018 - 09:00

Süper Lig'in başlamasının ardından 10 hafta geçti ve şimdiden takımlarımız 3 hoca ile yollarını ayırdı. Ne tesadüftür ki hepsi de Ankaragücü'ne yenildikten sonra oldu.

5. haftada Ankaragücü'ne 1-0 mağlup olan Akhisarspor, teknik direktör Safet Susic'le yollarını ayırmıştı. Bu 2018-2019 sezonunun ilk değişikliği olarak yansımıştı, ayrıca ligde yer alan yabancı hoca sayısı 1'e düşmüştü. Bir sonraki hafta yine Ankaragücü'ne 1-0 mağlup olan BB Erzurumspor, teknik direktör Mehmet Altıparmak'la yollarını ayırmıştı. Bu dakikadan sonra Ankaragücün'den korkmayan kalmadı. İlk darbe Akhisar'a, ikinci darbe Erzurumspor'a derken 10. haftanın sonunda ligde kalan son yabancı hocayı da İsmail Kartal yönetimindeki Ankaragücü evine yollamayı başarmıştı.

Son olarak Fenerbahçe'nin evinde oynanan maçta haftalar önce olması gereken değişiklik yine Ankaragücü'ne nasip oldu. Haftalardır Cocu istifa sesleriyle inleyen Kadıköy, daha maç bitmeden almıştı istifa haberini. Cocu'nun fişi 78. dakikada Ali Koç tarafından çekildi ve herkeste aynı izi bıraktı."Misafir COCUğu gibiydin, geldin dağıttın ve gittin"

Şimdi sırada yeni hocanın açıklanması var. Taraftarın yoğun Ersun Yanal ısrarına Ali Koç kapıyı kapatmıştı ancak şu durumda takımın başına kim gelirse gelsin bir iki kötü sonuçta yine Ersun Yanal protestolarına mağruz kalacak ki bu yüzden Fenerbahçe'li yöneticiler bu tercihi yapacaktır. Taraftarın sözünü dinlemek değildir bu. 30 Milyon taraftarın büyük çoğunluğu bu hocayı istiyorsa gelmeli. En azından denenmeli ki zaten kayıp bir sezon. Başarılı olursa kazanç olur ama olamazsa yönetimin eli güçlenmez mi? Alın size çok istediğiniz Ersun hocanız diyip işin içinden çıkabilirler.

Ama son olarak eklemek gerekirse hafta sonu oynanacak derbi öncesi yeni hocanın açıklanacağını düşünmüyorum. Çünkü olası bir puan kaybı Fenerbahçe'nin yeni hocasını daha maçın başında 6-0 geriye götürecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum