FİNALE DOĞRU
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

FİNALE DOĞRU

04 Temmuz 2018 - 06:44

 

Tüm Dünya'nın takip ettiği 2018 Dünya Kupası'nın yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Turnuvaya süpriz bir şekilde veda eden büyük takımlar, yıldız oyuncuların hayal kırıklıkları,vedalar ve VAR sisteminin getirdiği penaltılar bu turnuvaya şimdiye kadar damga vurdu.

Arjantin, Portekiz, İspanya ve mutlak favori olarak gösterilen Almanya'nın veda etmesiyle içeride kalan takmlardan belkide en şanslı eşleymeye sahip olan takım İngiltere, finale kadar isim olarak kendine denk bir takımla eşleşmeyecekler. Eğer Kolombiya maçından galibiyetle ayrılırsa finale kadar Fransa ve Brezilya ile karşılaşmayacak. Bu durum şuan için pek şans tanınmayan İngilizleri bir adım öne çıkarıyor çünkü, 2014 Dünya Kupasında Almanya ev sahibi Brezilya'yı 7-1 lik skorla geçmiş ve finalde de Arjantin'i 1-0 ile malup ederek kupaya uzanmıştı. Yani büyük takımların finallerde ne yapacağı hiç belli olmuyor.

Turnuva'nın göze en hoş gelen futbolunu ise "Atın jenerasyon yakaladık" diyen Belçikalılar oynuyor. Önceki akşam Japonya karşısında ikinci yarıda 2-0 geriye düşmelerine rağmen önce 2-2 yi bulup ardından da son dakika golüyle çeyrek finale yükselen takım oldular. Lukaku, Hazard ve Kevin De Bruyne gibi yıldızlarıyla Avrupa futbolunda devrim yapmayı hedefliyorlar ki bence de şampiyon olmayı hakediyorlar.

Bir parantez de Japonlar'a açmak gerekiyor. 90+4'te kalesinde golü görüp turnuvaya trajik bir biçimde veda etmelerine rağmen başlarını dik tutup Belçikalı futbolculara sarılıp tebrik etmeleri tüm Dünyaya örnek oldu. Dünya Kupası'nın ne demek olduğunu, sporun dostluk ve kardeşlik demek olduğunu bize bir daha gösterdikleri için alkışı hekediyorlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum