Gerçek olan amatörler
Semih Demirel

Semih Demirel

Gerçek olan amatörler

23 Ocak 2019 - 09:44

Gerçek olan amatörler

Geçtiğimiz günlerde amatör futbol kulüplerinin sorunlarını dinleme fırsatı buldum. Bayraklıspor ve Tepecik Ülküspor 1946 gibi kulüplerin yaşadığı zorlukların fazlalığı akıl almayacak cinsten. Destek için seçim zamanlarının beklenmesi, tesis sorunu ve kulüpte oynayan futbolcuların topa vurmadan istediği ücretler kulüplerin canını sıkıyor.

Bayraklı Spor Kulübü’nün yaşadığı sıkıntıların başında saha ve tesis geliyor. Belediye kaynaklı desteğin kulübe hiç dokunmaması yönetimin elini kolunu bağlamış durumdayken, kendilerine tahsis edilen sadece bir YARIM SAHA var. Evet bir yarım saha. 24 kişi orta sahanın gerisinde antrenman yapmak durumundalar. Yani bir deneme maçı bile yapamıyorlar. 24 kişi ve tek bir kale ile çalışmak zorundalar.

Kulüp binalarının hali de içler acısı. Hani içi dökük, dışı badanalı olanlardan.  Buna rağmen liglerinde 2. konumdalar. Bu çocukların hak ettiği şeyler bunlar değil. Başkan İsmail Kocaman ve yöneticilerinin fedakarlıkları ile ayakta kulüp. 1921 yılından bu yana tescilli olarak yoluna devam edebiliyorlarsa, bu ve bunun gibi semtine kulübüne bağlı yöneticiler sayesindedir.

Gelelim futbolcu oldum diyen herkesin istediği tonla paraya. Amatör kümede oynayıp, yönetimlerinden astronomik paralar isteyen sporcu arkadaşlarım, yaşınız 25-26 ama hiç üst klasmanda yer almamışsınız. Kendinizi yetenekli futbolcular olarak görüyor olabilirsiniz ama, kulüplerinizin yöneticileri sizlere cebinden para vermek zorunda değil. Aidiyet duygusunun en yoğun olduğu yerler amatör ligler derken sizden bahsedemiyoruz maalesef.

Topa vurur vurmaz maç başı ücret talep edip ayda 5 bin TL istiyorsanız, kusura bakmayın siz futbolcu değilsiniz. Asgari ücretten haberi olmayan Süper Lig topçusu da değilsiniz. Lütfen kulüpleri sömürmeyiniz. İnsanların emekleriyle dalga geçmeyiniz. Futbolculuktan geçimini sağlamak istiyorsanız eğer bunu hak ediniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum