Görünen köy kılavuz istemez
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Görünen köy kılavuz istemez

22 Kasım 2018 - 09:04

Aylardır yazıp çiziyoruz bu hocadan bize fayda yok diye..  17 maçta sadece 4 galibiyet alan bir Milli Takım olmaz. Futbolcuları eleştiren bir teknik adamla hiç olmaz..

Eleştirdiği futbolculara bir göz atalım isterseniz. Biri Milan forması giyiyor, biri Roma, biri Everton, biri Leichester City.. Rakip Ukrayna'nın en gözde oyuncusunun oynadığı takım ise Alman takımı Schalke 04. Bonservis ve kadro değerlerine baktığımızda ise bariz bir üstünlüğümüz var. Ama oyun olarak baktığımızda bizi yenemeyecek takım yok gibi. Hocanın arkasına sığındığı şey ise yeni bir yapılanma.

Yapılanmaya gitmek için önce bir koz almalısın eline ki kendini savunabilesin. Bu takımı Dünya Kupası'na götürebilseydin belki tahammül edilebilirdi ama zaten geldin 75 yaşına.. Yeni yapılanma için en az 3-5 yıl gerekli. E hocam ozamana kadar kim sağ kim selamet.. Hadi oldu da takımın başında kaldın. E bir başarında yok, son olarak taraftarlara söylendin. Sen bardağı çoktan taşırdın. Ama suç sende değil, seni getirende. Milli takım bu kadar zor durumdayken "Ligimizi bildiğini söyleyen!" bir yabancı hocayı bu takımın başına koymakla hata yapıldı zaten. O dönem getirseydin kadroyu tam olarak tanıyan yerli bir hoca ne bu sıkıntıları yaşardın, ne de Türkiye'den kovulmuş Sinan Bolat gibi oyunculara tahammül etmek zorunda kalırdın.

Kimse masal anlatmasın Lucescu başarısız oldu ve artık yolları ayırmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Daha fazla bize ve takıma zarar vermeden bu işe bir son verilmeli.

Lucescu'nun yerine kim gelir bilinmez ama yarın havada "Bulut" yok, "Güneş" var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum