İlgisizlik içinde bir dev
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

İlgisizlik içinde bir dev

24 Ekim 2018 - 07:25

Geçtiğimiz pazartesi İzmir Atatürk Stadın'nda Türkiye'nin en büyük camialarından birinin maçı oynandı, ama öyle bir manzara vardı ki; Maçta çiğdemci bile yoktu..

Düşünün 1912 yılında kurulmuş, İzmir'in en köklü camialarından biri Karşıyaka. Milyonları sokağa dökmüş bir ekip ama şimdi görüyorum da bir avuç Karşıyaka aşığı dışında yok arkasında duran. Ekonomisi, bir takım yöneticiler tarafından sömürülmüş, stadı elinden alınmış ve kadrosu dağılmış bir takım. E hal böyle olunca maçlara seyyar satıcılar bile gelmez olmuş. Pazartesi gördüğüm manzara tam olarak buydu. 100-200 kadar taraftar, gelmiş takımlarını desteklemek için. Onlarda olmasa 100 yıllık koca çınarın yanında olan yok.

Zaman birlik zamanı, 1 Kasım'da kuruluş yıl dönümünde yürüyecek tüm Karşıyakalı taraftarlar. Birlik beraberlik mesajı verecek ve stadı için yaşanan herşeyi protesto edecek. Bu sadece Karşıyakalıları değil, Göztepe, Altay, Altınordu ve tüm Ege bölgesi takımlarının çığlığı olmalı aslında. Bu camialar ne kadar rakipte olsa hepsi bu toprakların çocukları. Atatürk yürüyüşünde nasıl kol kola girildiyse, yine omuz omuza vermeli bu büyük camialar. Yaşanan her olumsuz durumun artık kendilerine zarar verdiğini çok iyi biliyor taraftarlar. Bunun için şimdi Karşıyaka için birleşelim. Gerektiğinde diğer tüm takımlar için birleşeceğimiz gibi..

Son olarak hatırlatmak gerekirse, İzmir'in en büyük camilarından biri Karşıyaka. Futboluyla, Basketboluyla, amatör sporlardaki başarılarıyla 100 yıllık koca çınar. Milyonlarca taraftarı ve İzmirliler'e yuva olmuş güzel semtiyle bilin ki, BAŞKA KARŞIYAKA YOK!!

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum