Kalplere  Dokunmak
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Kalplere  Dokunmak

17 Aralık 2018 - 08:54

Geçtiğimiz Cuma akşamı oynanan Göztepe-Bursaspor maçında Kızılay İzmir Şube Başkanlığı tarafından hayata geçirilen #BirAtkıBirOyuncak projesi, bu soğuk havada içimizi ısıttı. Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış ve ekibinin Göztepe Kulübüyle gerçekleştirmiş olduğu bu anlamlı proje, kısa zamanda Türkiye’nin gündemine girerek bir farkındalık oluşturdu. Taraftarların gösterdiği pozitif tutum ve projeye olan ilgileri de alkışlanacak cinsten.

Şimdi bir düşünüp bakalım, bu proje ile ulaşılan her çocuk, ileride İzmir’e, Göztepe’ye ve Bursaspor’a sempati besleyecek. Belki içlerinden bazıları İzmir’de üniversite eğitimini tamamlayacak ve o çocuklar Göztepe ile tanıştıkları an hayalini kurdukları  takımlarına kavuşacak. Aynı durum Bursaspor için de geçerli. En önemlisi de bu vatan için 150 yıldır durmadan çalışan Kızılay, onların gözünde çok farklı yerlere gelecek. İste tam olarak kalplere dokunma olayı burada başlıyor. Tamamen gönüllülük esas olan bu güzide kurum için şuan ki emekçilerinin olduğu gibi onlarda emek vermek isteyecek. Zamanı gelecek hayat kurtaracaklar, zamanı gelecek ihtiyacı olanların umudu olacaklar.

Ama ne olursa olsun her biri kendilerine uzanan elin niyetini unutmayıp ona göre yaşayacak.
Hani hatılarsınız, ilk forma veya atkımızı aldığımızda onunla uyumuşuzdur hepimiz. Çünkü özeldir o. Kimseyle paylaşmazsınız ama onunla gurur duyansınız. İşte o çocuklarda bunlarla gurur duyacak. Unutmadan, bu projede emeği geçen herkesin eline, emeğine ve yüreğine sağlık. Böyle iyi insanlar var oldukça her zaman umut var demektir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum