Kaptan Beto Hayat Verdi
Semih Demirel

Semih Demirel

Kaptan Beto Hayat Verdi

11 Şubat 2019 - 11:36

Öyle bir maç oynandı ki dün akşam Bornova’da futbol severler maç hiç bitsin istemedi. Maçın hemen bitmesini isteyen Göztepe kaptanı Beto ise takımına bağlılığını Ghilas’ın golünden sonra bir kez daha gösterdi.

İlk yarıyı rahat oynadı Göztepe. Rakibi geldi onlar attı. İyi düşünülmüş bir atakla bulunan ikinci gol ise rahat bir nefes aldırdı Göztepelilere. Ancak gol yenileceği belliydi. Özellikle Yasin’in defansif zaafları, bu sezon savunmacılara büyük sıkıntı çıkartıyor. Agbenyenu ilk yarıda çok zorlandı. Castro ve Poko’nun yardımı olmasaydı , muhtemelen maçın böyle bitmesi çok zor olurdu.

Maç 2-1’e geldiğinde ise işler biraz daha zorlaştı. Bu dakikadan sonra ise sahneye kaptan çıktı. Birçok pozisyonu savuşturdu, hırsı ve emeğiyle maçı çekti aldı. Birde sakatlık pozisyonu var ki sormayın. Hepimizin yüreği ağzına geldi. Yediği ikinci golde tecrübesinin kurbanı oldu aslında. Rakibinin uzak direğe vuracağını düşündüğünden ters ayağına geçti. Ancak yakın direğe gelen vuruş avladı Beto’yu.

Tüm Göztepeli futbolcuların örnek alması gereken bir profesyonel Kaptan Beto. Onun gibi bir futbolcuyla çalışmak şans olsa gerek. Forvet oyuncusu bile olsan azminden alacaksın, defans oyuncusu olsan, cesaretinden alacaksın, orta saha oyuncusu olsan, tecrübesinden alacaksın. Göztepe’nin genç futbolcularına seslenmek istiyorum. “Adam, kitap gibi okuyun. Adam, ayna gibi kendinizi görün. Adam, Göztepe gibi Efsane, kıymetini bilin!” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum