Saha Zemin Yıprattı
Semih Demirel

Semih Demirel

Saha Zemin Yıprattı

28 Ocak 2019 - 10:02

Spor Toto Süper Lig’in 19. Haftasında Göztepe ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Çok ağır bir zeminde oynanan mücadelenin kazananı ise İstanbul temsilcisi Galatasaray oldu.

Maçın başında Göztepe, taraftarının desteğiyle rakibinin üstünde büyük baskı kurdu. Pozisyonlara girdi ancak değerlendiremedi. Bu dakikadan sonra Beto’nun yaptığı kurtarışlar Göz Göz’ü oyunda tutsa da, penaltıdan yararlanamayan Göztepe maçı rakibine hediye etmiş oldu. Maç belki normal bir zeminde oynansa farka gidecek olan maç ellerimizden kayıp Galatasaray’ın oldu.

Yoğun yağmura rağmen taraftarların hıncahınç doldurduğu tribünler yine olağanüstü bir iş çıkarttı. Yenilen golden sonra bile ara vermeden desteğini sürdüren Göztepe taraftarı, alkışı hak eden taraftı. Zeminin iyice bozulduğu maçın son anları, Göztepeliler için kırılma anıydı. Önce Jerome, ardından Yasin’in direkten dönen topları mental olarak mağlubiyetin ilanı oldu. Gassama’nın şanssız sakatlığını da zemine bağlayabiliriz. Özellikle son bölümde yaşanan ikili mücadelelerin hemen hepsinde yüreğimiz ağzımıza geldi. Adale ve bağ sakatlıklarının en mümkün olduğu zemindi Bornova Stadı’ndaki.

Genel olarak maçın değerlendirmesini yapacak olursak, topla oynama yüzdesi %56 ile Galatasaray’ı gösterirken, toplam şut atmada 14 – 9 Göztepe’nin üstünlüğü bulunuyor. Ancak bu şutlarda Galatasaray 6 isabet sağlarken, Göztepe’nin 14 şutundan yalnızca biri isabetli olmuş. Ceza sahasına 22 orta açan Göztepe, 5 defa topla buluşabilirken, bu rakam 9 orta ile oynayan Galatasaray’da topla buluşma yok. Faul sayılarında da Göztepe’nin üstünlüğü bulunuyor ancak sonuç ortada.

Haftaya oynanacak Fenerbahçe maçı, bu kötü gidişi sonlandırmak için büyük fırsat. Kemal Özdeş ve öğrencileri de bunun farkındadır. Bu maç camiayı yine ayağa kaldırıp şanlı yürüyüşün devamı olacaktır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum