Sihirli Değnek
Semih Demirel

Semih Demirel

Sihirli Değnek

06 Mayıs 2019 - 07:00

Hani futbolda teknik direktörlerin kullandığı bir söz vardır: “Elimizde sihirli değnek yok” diye. İşte Mesut Toros ve ekibi için bu durum geçerli değil sanırım. 

Son sıradaki takımın başına gelip, cesurca mücadele etti deneyimli hoca. Taraflı-tarafsız herkesin saygısını kazandı. Futbolcularına güvendi, kendisine güvendi. Şuan ki tabloda ise Play-Off’u garantiledi. 

Göreve ilk geldiğinde sık sık konuşuyordum hocayla, takıma ne verebilirsiniz üzerine de çok sohbetlerimiz oldu. Her zaman vurguladığı şey, özgüven oldu. Bu çocuklara nerede oynadıklarını öğreteceğiz diyordu alt metinde. Camianın büyüklüğünü söyleyeceğiz ve onlarla bütünleşeceğiz diyordu. Yaptı da bunu Mesut Hoca. Babacan tavırlarıyla, 18-19 yaşındaki futbolcularına ağabeylik yaptı, babalık yaptı. Sonunda da hak ettiği o başarıyı yakaladı.

Bundan sonra ne mi olacak? Çıkacaklar sahaya Van BŞB karşısında alacaklar galibiyeti. Belki üst lige çıkmayı başaramayacaklar ancak bu tecrübeyle seneye şampiyon olacaklar. Camianın bütünleşmesi sağlanacak. Transfer yasakları kalkacak ve 3-4 nokta atışı transferle Karşıyaka, bu ligin en büyük favorisi durumuna gelecek.

Tüm İzmirliler olarak Karşıyaka’yı Play-Off’ta yalnız bırakmamalıyız. Hem şehrimizin hem de takımlarımızın üst liglerde olması hepimiz için fayda. Geçmişten gelen husumetleri artık bir kenara bırakmak şart oldu. En azından Play-Off bitene kadar…


YORUMLAR

  • 0 Yorum