Tablo karanlık
Semih Demirel

Semih Demirel

Tablo karanlık

31 Ocak 2019 - 09:50

Her sene olduğu gibi bu sene yine takımlarımızın ligde kalıp kalmayacağını şimdiden tartışmaya başladık bile. Göztepe, Karşıyaka, Altay,  Akhisarspor ve Bucaspor’un içinde bulunduğu durum tüm İzmirlilerin canını sıkıyor.

1995/96 sezonunda Süper Lig’de küme düşerek alt liglerin yolunu tutan Karşıyaka,  o tarihten beri sürekli bir düşüş içerisinde. Sezona yine böyle bir düşüşle başlamışlardı aslında ki hepimiz “Eyvah, Amatöre mi düşecek 100 yıllık çınar” dedik. Ancak taraftarının gösterdiği inanmışlık ve irade, Mesut Toros’un bilgisiyle birleşince biraz nefes aldı Karşıyakalılar. Umarım bu sezon bu ligde kalıp seneye yapılacak planlamalarla hak ettiği yerlere gelirler.

Bir diğer 3. Lig takımımız Bucaspor için ise artık çanlar çok güçlü bir şekilde çalmaya başladı. 2010/11 sezonunda Süper Lig’e adımını atıp aynı sezon düşüşe geçen ve 3. Lig’in en dibine kadar demir atıp, buradan da düşme yolunda olan Buca için söylenecek bir söz bulamıyorum. Bir kulübün geleceğiyle oynayanlar, rahat uyuyorlar mıdır acaba?

Altay için ben umutluyum. Süper Lig’in gediklilerinden olduğu zamanı çok özledik ancak, yolun sonunda onlar için yine Süper Lig var. 2002/03 sezonuydu çok iyi hatırlarım Büyük Altay’ın ligden düştüğü zamanı. Bir Altay taraftarı olan rahmetli amcam çok üzülmüştü o vakit. Ancak Özgür Ekmekçioğlu yönetiminde koyulan Süper Lig hedefine emin adımlarla yürüyecek Altay. 3 sezonda en alttan gelip Süper Lig’in kapısına dayandılar. Bu sezon biraz buruk geçse de Altaylılar merak etmesin, Sait hocanın gelişi takımı toparlayacaktır.

Son olarak gelelim İzmir’in sarı kırmızılı ekibi Göztepe’ye. Altay ile aynı sezonda Süper Lig’den düşmüşlerdi. Ancak Göztepe’nin dönüşü daha erken oldu. İlk sezonunda çok iyi işler başardı aslında. Tamer Tuna Göztepe’ye ilaç gibi gelmişti. Ancak sezon başında sürpriz bir şekilde yollar ayrıldı. Şimdi ise önlerinde oynayacak Fenerbahçe maçı var. Maç kaybedilirse işler karışabilir. Çünkü son sıradaki Akhisarspor ile arada sadece 5 puan var. Fener’in moral bulduğu bu haftada Göztepe’nin işi zor olacak. Bana göre 1 puan bile Kadıköy deplasmanında mutlu edecektir Göztepe’yi, ancak maç kaybedilirse tam bir kaos ortamına hazırlasın İzmir kendini.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum