Tamam mı? Devam mı?
Semih Demirel

Semih Demirel

Tamam mı? Devam mı?

04 Nisan 2019 - 10:43

Süper Lig’in bitmesine 8 hafta kaldı. İzmir’i temsil eden Göztepe, oynayacağı maçların 5 tanesi taraftarının önünde oynanacak. Eğer bu maçlardan beklenilen sonuçlar alınamazsa, vay ki Göztepe’nin haline.

Kağıt üzerinde işi kolay gibi görünüyor Göztepe’nin ama gerçekler bence biraz daha farklı. Akhisarspor maçıyla başlayacak olan uzun maraton, ligin son maçı olan Ankaragücü maçıyla sona erecek. Bu arada içeride Erzurumspor, Antalyaspor ve Sivasspor maçları oynanacak. Hangi maça kesin gözüyle bakabiliyoruz? Ben hiçbirine bakamıyorum. Akhisarspor, Göztepe’ye ters geliyor. Bu gerçeğe göre hareket etmek lazım. Sivas ve Ankaragücü’nün hücum hattı bizde yok. Erzurumspor ise saatli bomba misali nerede patlayacağı belli olmuyor. 

Dışarıdaki maçlara bakacak olursak, Rizespor, Başakşehir ve Bursaspor. E sorarım size? Hangisinden daha güçlü Göztepe? Rizespor’un muazzam bir çıkışı var. Başakşehir desen, şampiyonluğun en büyük adayı. Bursaspor ise ölüm kalım savaşını Göztepe ile verecek. Kazanabilir miyiz? Belki evet ama bence işimiz zor. 

İnanmak gerekiyor. Takıma, hocaya ve futbolculara. Onların mücadelesini görmemiz gerekiyor. Nasıl ki Karşıyaka’nın mücadelesini gördük, Göztepe’nin de görmemiz gerekiyor. Eğer bunu görürsek, daha kolay inanmak. Akhisarspor maçıyla beraber en az 5 maçı kazanmamız gerekiyor. Yok eğer kazanamıyorsak, düşmemiz kaçınılmaz. Yeni stadın açılışını 1.Lig’de yapmayı kendine yakıştırıyorsanız çabalamayınız. 

Yine de, taraftarıyla bütünleşmiş bir Göztepe, bence başaracaktır. Çok zor olsa da, başarmak zorunda. Aksi halde yaşanacak herhangi bir aksilikte, paraşüt açılmadan düşeceğiz. Umalım ki, rakiplerimize üstün gelelim ve yeniden ayağa kalkabilelim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum