Taraftar sorunsalı
Semih Demirel

Semih Demirel

Taraftar sorunsalı

07 Aralık 2018 - 09:46

Geçtiğimiz hafta oynanan Karşıyaka-Adıyaman mücadelesinde bütünleşen Karşıyaka taraftarının örnek duruşunu hepimiz övmüş ve destek olmuştuk. Gerek köşe yazılarımızda, gerekse televizyondaki programlarda bundan bahsetmiştik. Ama görünün o ki taraftarı, Karşıyaka’ya destekten çok köstek oluyor..
Maçta 1-0 geriye düştükten sonra ve onun öncesinde yapılan küfürlü tezahüratlar Karşıyaka kulübünün başını ağrıtacağa benziyor. Taraftarıyla bütünleştiği bütün maçların sonrasında disiplin kuruluna sevk edilen Kaf Kaf, maçta kazandığı galibiyet primi ve gişe hasılatını olduğu gibi taraftarının neden olduğu tribün olaylarına ödemek zorunda kalıyor.
Bu durum böyle devam edemez. Bu imkanlarla muhteşem bir başarı yakalayan Mesut Toros’a ve futbolcuları bunları haketmiyor. Kulübün tüm imkanları elinden alınmış, maaşlar gecikmeli yatıyor, kamp yapamıyorsun ve üstüne birde sana aşık olan taraftarın bütün emeğinin karşılığı olan kazancını kaybettiriyor. Soruyorum Karşıyaka taraftarına, bu camia bunları hakediyor mu? Son 4 iç saha maçı 4 ceza.. Bir daha tekrarlanırsa da seyircisiz oynama cezası.. Sezonun en önemli haftalarına girilirken bu gençleri yalnız bırakmak yakışmıyor Karşıyaka’nın sevdalılarına. 
İlk yarının bitimine 3 hafta kaldı. Takım kaybetmeme alışkanlığı edinmiş, hocası ve futbolcularının karşılıklı güven duygusu en üst düzeyde hissedilirken taraftarının bu tavırları üzüyor biz Karşıyakalıları. Daha dikkatli olup aynı Adıyaman maçında olduğu gibi tek bir yürekle takımımızı desteklemek varken, orada olmayan bir başka takıma hakaret etmek bize yakışmıyor. Ne zaman ki onlarla rakip oluruz, işte o gün haykırırız sevgimizi ama kulübümüze zarar vermeden..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum