Titanic Ekonomisi
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Titanic Ekonomisi

09 Ağustos 2018 - 10:38

 

 

Hani Titanic filminde gemi batarken ikiye bölünmeden önce insanlar geminin en uç kısmına koşmaya çalışıyor ya işte öyle bizim kulüplerimiz ve ekonomimiz. İnsanlar birbirine şunu soruyor orada.. "Batıyorsak neden bu kadar yukarıdayız?"..

 

Çok şey anlatıyor aslında bu resim bize. Bütün kulüpler ekonomik bunalım içerisindeyken hala har vurup harman savurmak niçin? Sportif başarı için yapılıyor desek o da yok. Sadece birbirimizi kandırıyoruz.

 

Yaşı geçmiş kariyerinin son demlerinde huzurlu bir yaşam ve bol dolarlı bir hayat sürmek isteyen "bazı" futbolcular da o geminin kaptanı, makinisti,mühendisi ve çalışanı. Başkanlar ve yöneticiler ise gemiye müşteri çekmek isteyen pazarlamacılar. Ama bu işte bir terslik yok mu?

Müşteriler para bırakacağına hem keyif sürüp hem de para kazanıyorlar. Sonra daha büyük bir pazarlamacı geliyor adam yine kazanıyor. İşte kulüpler bu şekilde batıyor. 1-2 yıl şampiyon olununca da göklere çıkartılıyor, kendilerini göklere çıkartıyorlar.

 

 İnsanın kendini bilmesi güzel şeydir fakat bizimkiler hem bunun farkında hem de kulaklarının üzerine yatıyor. Futbolcular da haklı, kulüp bunu sunmuş, bana mı kaldı düşünmek diyor adam. Sözüm çok sıfırlı dolar veya euro kazanan has mı has TL kuru gibi olan futbolculara.. Sizin asgari ücretin kaç para olduğundan haberiniz var mı? Varsa ve yine böyle davranmaya devam ediyorsanız bu vicdanla alakalı, ama yoksa ve öğrenmek istemiyorsanız vay bizim halimize..

YORUMLAR

  • 0 Yorum