Transfer etiği
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Transfer etiği

19 Ağustos 2018 - 06:24


Bunca yıl büyük kulüplerin birbirleriyle olan ilişkilerinde hep bir çarpıklık olduğu söylendi. Transfer ilişkilerinde, saha içi ve dışındaki rekabette, medyasal bağlamda ve finansal anlamda hep bir bilinmezlik söz konusu. 

Yok transfer çalımıymış, psikolojik üstünlükmüş hepsi boş birer olgu. Gelelim son zamanlarda en çok tartışılan konuya, Emre Akbaba..
+
Emre Akbaba transferi hakkında çok şey yazıldı çizildi. Galatasaray ilgilenirken Fenerbahçe'nin teklif yapması kimine göre etik dışıydı ancak şunu unutuyorsunuz. Emre Alanya'nın oyuncusuyken her kulüp ona teklif yapabilir. Yok oyuncu Galatasaray taraftarıymış. Beşka takımda oynamazmış vs. vs. Eee sormazlar mı adama "Kefen giyerim Galatasaray forması giymem." diyen Elvir Baliç'i neden transfer ettiniz ? Ben söyleyeyim çünkü profesyonelsiniz. Daha 1 ay önce Fatih Hoca demedi mi "Büyük takımlar aralarında trasfer yapabilmeli." diye. Ne oldu, ne değişti 1 ayda? Aynı örnek geçen sene Mehmet Ekici transferinde de gerçekleşti. Kapalı kapılar ardında yapılan anlaşmalar yüzündün kariyerinin en güzel dönemindeki futbolcuyu futboldan mahrum bırakmak ne kadar doğru? Yani diyeceğim o ki, parayı veren düdüğü çalar. Geçtiğimiz ocak ayından beri Emre transferini duymayan yokken, transferin bunca zaman uzamasının nedeni Galatasaray yönetimidir. Bu kadar süre alamadın, ama ne hikmetse Fenerbahçe devreye girince transferi birden bitirdin. Demekki oyuncuyu oyaladın. Sözleşmesi bitsin bedava alayım dedin belkide. Bunu bilemiyoruz ama transfer nihayet bitti. Emre ve Galatasaray için hayırlı olsun. Emre hem milli takım formasına, ham de Galatasaray'a uzun yıllar hizmet edecek bir oyuncu. Şansı ve bahtı açık olsun.

***
2011 sezonu Fener Şampiyonler Ligi guruplarına Trabzon elemelere.
Trabzon elenip UEFA'ya gidiyor,
Orardan da tam elenecekken  Fener'e men geliyor direk Şampiyonlar Ligi'ne.
Sonra üçüncü olup takrar UEFA'ya ve daha sonra UEFA'dan da eleniyor..
Nereden  aklıma geldiyse artık..

YORUMLAR

  • 0 Yorum