Uçamayan Hollandalılar
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Uçamayan Hollandalılar

04 Ekim 2018 - 09:12

Türk futbol tarihine baktığımızda birçok Hollada kökenli futbolcu ve teknik adam ligimizde görev aldı. Futbolculardan üç beş tanesi başarılı oldu, teknik adamlardan ise hiç biri.

Son günlerde en çok tartışılan teknik adamların başında yine ülkemizdeki tek yabancı hoca olan Cocu geliyor. Fenerbahçe'nin sezon başında değişen yeni yönetimi "vizyon" parolasıyla çıktığı yeni yolculukta sanırım ilk fireyi ligin 8-9. haftasında Cocu'yla verecek. İlk 7 haftada 7 puanla Fenerbahçe tarihinin en kötü başlangıçlarından birine imza atan Hollandalı'dan ne yönetim ne de taraftar memnun. Tribünlerin yoğun Ersun Yanal tezahüratı altında oynanan maçlara daha ne kadar sabredebilirler bu bilinmiyor. Peki neden Hollandalılar'dan verim alamıyoruz?

Hiddink, Rijkaart,Riekerink,Advocaat ve Cocu. Bu hocalardan hiçbiri bizi memnun etmedi. Hollanda Ligi'nin hücuma dayalı futbolu bize işlemiyor. İndirirler adamı bu ligde. Türkiye Ligi'ni basit görüp, küçümseyen bu hocalar hiç mi bilgi toplamıyor? Avrupa'nın en sert liglerinden biriyiz, oyuncu kalitesi olarak birçok ligin üzerindeyiz ve en önemlisi taraftarlarımız sabırsız. Bu ortama ligi bilmeyen bir hoca getirirsen böyle oluyor işte.

Bu hocaları göndermekte büyük dert kulüpler açısından. Adama istifa et diyorsun, siz kovun diyor. Sonundaki tazminatı görüp bırakır mı adam? Çalıştırıryor mu, çalıştırıryor nasıl olsa. Kazansa da farketmez kaybetse de. Aidiyet duygusundan yoksun, Avrupa'nın Arabistanı gözüyle gördükleri için bizi, domuzdan bir kıl koparsak kardır bakışı var adamlarda, neden istifa etsin ki.

Son sözüm de Başkan Ali Koç'a. Taraftarda kredisi sonsuz gibi gözükse de, Fenerbahçe evinde oynayacağı Trnava ve Başakşehir maçlarını kazansa bile olası bir puan kaybında yine tribünler Ersun Yanal sesyeriyle çınlayacak. Daha büyük bir faciaya gerek yok başkanım, bırık inceldiği yerden kopsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum