VAR'sa, kime VAR
Semih Demirel

Semih Demirel

VAR'sa, kime VAR

17 Nisan 2019 - 07:00

Tüm Türkiye’de ve Dünya’da takip edilen bir derbi haftasını geride bıraktık. Sinyor Can Bartu anısına iki takım taraftarları da çok saygılıydı maç önünde ve sonrasında. Belki yıllar sonra olaysız geçen tek maç geçtiğimiz hafta oynanan maçtı. Ama akılda kalan tek bir söz var geceye dair; “Konyaspor maçının VAR kayıtları elimizde.” dedi Galatasaray ikinci Başkanı Abdurrahim Albayrak. Oysaki VAR kayıtları sadece TFF’de olması gerekirken!

Akıllara türlü türlü senaryolar geliyor bu açıklamanın ardından. Galatasaray’ın üst düzey bir yöneticisi bu kayıtlara nasıl ulaşabiliyor? TFF’de bilgileri sızdıran birisi mi var? Yoksa derin Galatasaray yine devrede mi? Hani şu, “Himmet ve dua ile Galatasaray’ı ayağa kaldıracağız” diyen derin Galatasaray. Son yazdığıma ihtimal vermek istemiyorum. Eğer böyle bir durum söz konusu ise milyonlarca taraftarı olan bir camiaya yapılabilecek en büyük kötülük bu olur. Tabi ligde yer alan diğer 17 kulüp için de büyük bir soru işareti oluştu, bu talihsiz açıklamalardan sonra. Savcılık göreve çağırıldı, TFF ile yazışmalar başladı. Sonucunu önümüzdeki günlerde göreceğiz ancak, eğer gerçekten Abdurrahim Albayrak bu kayıtlara ulaşmışsa, vay Türk sporunun haline.

Peki, şimdi ne olacak? Önce kulüpler birliği toplanıp ortak bir açıklama yayınlamak zorunda. Bu kayıtların nereden ve nasıl ele geçirildiğini öğrenmek her kulübün hakkıdır. Savcılık ve TFF koordineli olarak çalışıp, içeriden bilgi sızdıran veya bilgileri bile isteye götüren kişiler tespit edilmeli ve gereken işlem uygulanmalıdır. O kişilerin FETÖ bağlantıları araştırılıp, neden sadece Galatasaray’a bilgileri ilettiği incelenmelidir. Eğer bunlar yapılmazsa, kamu vicdanı rahatlamayacaktır. 

 ***

Son olarak geçen hafta kaybettiğimiz değerli büyüğümüz Can Bartu’ya değinmek istiyorum. Fenerbahçe’nin ve Milli Takım’ın sembol isimlerinden birini kaybettik. Efsane Fenerbahçe marşında geçen “Cihatlar, Lefterler, Canlar, Fikretler” dizesinin son hayattaki bireyini de yitirdik. Neyse ki hayattayken onurlandırıldı Can Bartu. Adı hem Fenerbahçe tarihinde ve tesislerinde, hem de Türk sporunun kalbinde yaşayacak.

Hoşça kal “Sinyor”.

YORUMLAR

  • 0 Yorum