Vizyon meselesi
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Vizyon meselesi

29 Kasım 2018 - 09:12

Türk sporunun içinde bulunduğu durumu çoğu insan dile getirmek istemez. Bilinen gerçekleri örterek kazanılan birşey olmadığını öğrenemedik. Yönetici sıfatı taşıyan insanların söylemleri de bu şekilde olunca, bu durum kaçınılmaz bir hal alıyor.

Son günlerde yaşadığımız TFF ve Galatasaray savaşı akıl almaz bir hal aldı. Başkanlar, yöneticiler, sporcular ve bir teknik adam.. Öyle bir teknik adam ki, Şampiyonlar Ligi maçı öncesi hala ligde yaşanan penaltıyı, taçı ve kırmızı kartı konuşuyor. Eee bunları dinleyen Avrupa'lı spor adamları ve gazeteciler ne yapıyor? Ben söyleyeyim, "Türkiye'de futbol oynanmıyor" diyip görmezden geliyorlar bizleri ve takımlarımızı.

Her takım haksızlığa uğruyor bu ligde. VAR sistemi sorunsalı hiç bitmedi geldiğinden beri. Ama sanki en çok birileri zarar görmüş gibi lanse ediliyor. Bizim gerçeklerimiz Şampiyonlar Ligi diyen takımın hocasına birisi şunu hatırlatsın, "O seviyenin en düşük performansını sen ve takımın gösteriyor" bunu ben değil, istatistik şirketleri söylüyor. Ayrıca gerçekleri Şampiyonlar Ligi olan bir takımın hocasının da, maç sonu mağlubiyeti örtmek için yarım saatlik basın toplantısında 29 dakika Fenerbahçe'yi ve hakemleri konuşması, "Gerçeklerinin ne olduğunu gösteriyor".

Bunlara gerek yok, sen önce ne oynadığına bakacaksın. Bu sezon bir iki maç dışında kendi performansından memnun musun acaba? Bir de diyorlar, "Bizi bu sene şampiyon yapmayacaklar diye, ee sormazlar mı adama, bundan önce sizi kim şampiyon yaptı diye?" Yöneticilerin ceza alıp almayacağını sormuşsun. Turnuvaya katılamayanların cezasız kalıp kalmayacağını da eklemişsin açıklamalarına. E çok geçmişe gitmeyelim, 2014 Dünya Kupası'na katılamayan yöneticilere ve teknik ekibe neden ceza verilmedi. Bunun üstüne "1905 TL maaş gösterip, 12 Milyon TL alan sen değil misin? Kandırma bizi hocam, bu sözlerinle hem futbolumuz zarar görüyor, hemde sen...

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum