Yıldızlar Selçuk'ta
Semih Demirel

Semih Demirel

Yıldızlar Selçuk'ta

08 Nisan 2019 - 07:09

6. Uluslararası U12 İzmir Cup tüm heyecanıyla yaşandı Altınordu tesislerinde. İlgi yoğun muydu diye soracak olursanız, maalesef yoğun değildi.

Aylar önce Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu ile bir röportaj gerçekleştirmiştim. U 12 İzmir Cup’tan da bahsetmiştim ve hoca şöyle söylemişti: “11-12 yaş grubunda bir çocuğun futbol oynamak için yurt dışına çıktığını düşünün. 1500 kişi katılacak belki ama içlerinden 50 futbolcu çıkacak. Ama çocukların yaşadığı bu deneyim, onlar için unutulmaz olacak. Her duyguyu en üst düzeyde yaşıyorlar. Ağlayanlar, sevinenler ve sinirlenenler olacak. En güzeli ise 5 dakika sonra o duyguları unutuyor olmaları. Ama hayatlarının hiçbir döneminde Altınordu ve Türkiye’yi unutmayacaklar.”

Böyle bir ortam düşünün işte. Binlerce çocuk, önlerinde büyük hedefler ve hayaller. Buradan çıkacak yıldızlar ise gelecekte hep hatırlayacak İzmir’i ve Altınordu’yu. Daha fazla ilgi olmasını beklememizin nedeni tam olarak bu aslında. Siz orada çocuk değil, geleceğin yıldızlarını izliyorsunuz. Dostluğu, arkadaşlığı ve en önemlisi onların paylaştıkları o en saf duyguları siz de paylaşıyorsunuz. Onlarda ırkçılık yok mesela, ötekileştirme yok.

Tekrar söylemek gerekirse 72 kulüp, 1500’e yakın yıldız futbolcu adayı sahnı aldı. Bu sene kaçırmış olabilirsiniz ancak seneye mutlaka gidin. 1 gün bile olsa görün. Emek harcayan herkese teşekkür edin. Kim bilir, belki seneye sizin de çocuklarınız yer alabilir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum