Yine, Yeni, YENİDEN!
Reklam
Semih Demirel

Semih Demirel

Yine, Yeni, YENİDEN!

12 Aralık 2018 - 08:54

Sezon başından bu yana kötü gidişini Akhisarspor önünde de sürdüren Fenerbahçe’de değişim bir başladı, pir başladı. Bazı futbolculara takım bulmaları söylendi ve en önemlisi taraftarın geçen seneden beri haykırdığı Ersun Yanal ile yeniden anlaşıldı.
Önceki gece Başkan Ali Koç, Semih Özsoy ve Ersun Yanal gece saat 12:00’a kadar bir yalıda fikir alışverişi yaparak, takımın kurtuluş reçetçesini yazdılar. “Siz benim hayal ettiğim Fenerbahçe’yi henüz anlayamamışsınız.” diyen Ali Koç’ta sanırım taraftarın hayal ettiği Fenerbahçe’yi anlamış gibi olacak ki Ersun Hoca’ya şans verdi. Peki bundan sonra ne olacak ?
Ersun Yanal ve Comolli’nin birlikte çalışması kağıt üzerinde görünecek ve Fransız sportif direktörün kulüpteki görevleri bir ölçüde kısıtlanacak. Yani işin gerçeği şu, Comolli artık Fenerbahçe’de scout olarak çalışacak gibi. Çünkü Ersun Hoca’nın oyun anlayışı geçmişte de gördüğümüz gibi tempo yapabilen oyunculardan kurulu. Frey, Slimani gibi hücum oyuncuları bu tarife tam anlamıyla ters. Pivot santrafor anlayışıyla zaten bu oyun sistemini oturtamayacak ve ileri uca yarı dönemde birkaç takviye yapacak. Kanat bek kullanıp rakibi boğmak isteyecek ancak eldeki beklerin kalitesi buna müsait değil. En büyük değişim ise taraftarın yüzünde olacak.. Yarım kalan hikayeyi yazması için getirilen Ersun Yanal’ın en büyük gücü taraftar. İsmini duyduklarında gülümseyen bir Fenerbahçe taraftarı, Ersun Hoca’nın futboluyla da buluşunca Fenerbahçe’nin çoşkusunun önüne geçmek  çok zor olacak..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum