Yolun sonu Play-off
Semih Demirel

Semih Demirel

Yolun sonu Play-off

04 Şubat 2019 - 10:06

Tam anlamıyla bir rüya içinde Altınordu. Ligin başındaki o çekingen takım yok artık sahada. Rakiplerine korku salan, dinamizmi ve azmiyle alkış alan bir takım görüyoruz.

Her zaman söylediğimiz gibi; “Futbolda psikoloji her şeydir.” Altınordu’nun ilk yarının yarısından itibaren başlattığı bu çıkış, her gün üzerine koyarak devam etmekte. Bunun seyir tarafı güzel, ancak birde mutfak tarafı var. Bugün size ben mutfaktan bahsedeceğim.

Sezon başında Hüseyin Eroğlu’nu ziyaret ettiğimde bu günleri söylemişti aslında. İstedikleri sonuçları yavaş yavaş elde edip, üst sıralara tırmanmak, göründüğü kadar zor olmadığını söylemişti. Bugün o konuşmayı hatırlıyorum da, sanki biliyordu. Gol sorununu çözdüklerinde ligde ilk 5 içinde olacaklarını da biliyordu. Tek bir oyuncu üzerinde yoğunlaşmadı Altınordu gol için. Baktığımızda 14 oyuncunun gol bulduğunu söyleyebiliyoruz ve bu 20 maç oynamış bir takım için çok iyi bir rakam. Takım oyunu ve uyum bunu sağlıyor. Bu da maç başına 1.67 puan demek oluyor. Yani Altınordu, maç başlamadan 1 puanı cebine koyuyor. Ayrıca 26 oyuncusunu rotasyonda kullanan Hüseyin hoca, takımının dinç kalmasını da sağlamış durumda. Örnek vermek gerekirse, Gençlerbirliği maçının son 15 dakikasını daha dikkatli izlemenizi tavsiye ediyorum. Altınordu takımının gösterdiği dinamizmi daha iyi inceleyebilirsiniz. Takımda 11 oyuncunun asist yaptığını da belirtmek gerek.

Bir ikinci dikkat etmenizi önereceğim konu ise, takımın sergilediği savunma performansı. Maçı yaklaşık 30 metrede oynayan bir takımdan bahsediyoruz. Bunu 90 dakikaya yaymak elbette zor, ancak ortalama 70 dakika bu düzende oynamak, bir takımın puan almasına yetiyor istatistiklerde. Altınordu, bu işi ligde en iyi yapan takımların başında geliyor.

Haftaya Denizlispor deplasmanına gidiyor Şeytanlar. Bornova Stadı’nda 4-0 kazanmışlardı yeşil siyahlılara karşı ancak, bu maçın zorluk seviyesi çok daha fazla. Umarım Gençlerbirliği deplasmanında olduğu gibi sabretmeyi başarabilir Altınordu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum