2019'a kayıpla girdik
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

2019'a kayıpla girdik

12 Şubat 2019 - 09:55

Uzun bir aradan sonra yeniden yazmaya başladım. Bu yazma işi de bizim hastalığımız.Her insanın alışkanlıkları vardır ya bizim ki de 50 yıllık bir alışkanlığın devamı. Bir ay Önce yolda yürürken düştüm ve sol dirseğimi kırdım. Yeşilyurt devlet hastanesi ortapedi bölümünün başarılı çalışması sonucu yeniden dünyama döndüm. Neyse bu zaman aralığında da yazılarımızı yazamadık.Şimdi birlikteliğimiz başladı.

Lig fikstürünü incelerken Göztepe takımının durumu beni biraz rahatsız etmeye başladı. Bir takım düşünün 11 oyuncusundan 6 yada 7 si sahada gezerse o takımın başarılı sonuç alması mümkün değildir. Ancak onbir oyuncudan en fazla üçü formsuz ise o zaman sonuca gitmek daha kolay olur. Göztepe'de üzülerek belirtmek lazım ki takımda büyük bir iniş var. Bu da insanı düşüncelere yönlendiriyor. Göztepe de taraftar her zaman takımının yanındadır. Bu bir avantaj olurken oyuncuların belirgen olumsuz durumlarının nedeni araştırılmalıdır. Alanyaspor maçı gerçekten çok önemli bir maç durumuna gelirken aman dikkat demek gerekir. Herkes görevini yapmaya çalışırsa Göztepe bu ızdirabı çabuk atlatacaktır. Aksini hiç düşünmüyoruz.

 

Spor dünyamızın teknik adamları Yıldırım Uran, Şakir Kuruş, Bülent Zeren ile Turgut Uçar'ı 2019 yılı içinde kaybettik. Bu isimleri yakından bilir ve tanırdık. Benim de rahatsız olduğum dönemlerde yaşanan bu iki olay İzmir için de büyük kayıp oldu. Allah hepsinin de günahlarını affetsin. Ancak bu dünya gerçekten yalancı dünya. Bir varsın bir yoksun. Onun için yaşamın kıymetini bilmek ve değerlendirmek lazım.

Zaman Tüneli 

YORUMLAR

  • 0 Yorum