Ati Göksu ve (C)kursu
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Ati Göksu ve (C)kursu

19 Mart 2019 - 10:26

Rahmetli babama “Baba 76 yıl nasıl geçti ?”diye sormuştum. 76 yıl bana çok ama çok uzun bir ömür gibi gelirdi hep...Babamın yaşı da bana uzun gelmişti ki bu soruyu sormuştum. Verdiği yanıt hala kulaklarımdadır; “ 76 dakika kadar”

O yaşlarda bu yanıtın anlamını anladığımı sanmıştım oysa şimdi bizler o yaşlara yaklaşınca o günleri anımsayıp daha iyi anlıyorum. Gerçekten de yıllar öylesine çabuk geçiyor ki, insan bir haftalık süreci bir gün kadar kısa sanıyor.

Bu konuya neden girdim diye sorulabilir. Girdim çünkü benim 65 yıllık sınıf arkadaşım, sıra sırdaşım, takım arkadaşım olan Ati Göksu'nun güzel ve anlamlı gününde neler konuşuldu neler. Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İzmir şubesinin vefa anlayışı çerçevesinde Ati Göksu da yer almıştı. Eski dostları, ağabeyleri ve hocaları Ati Göksu'yu anlatırlarken adına düzenlenen (C) kursunun da adına düzenlenmesi gerçekten çok anlamlıydı.

Derneğin Başkanı Dr. Şaban Acarbay ve yönetim kurulunu tebrik etmek lazım. Zira bu kurul, futbola hizmet vermiş birçok eski oyuncuları ve teknik adamları dönem, dönem anımsayıp onları göndere çekmenin hazzını tattırması çok önemli olmuştur. İşte Ati Göksu içinde bu durum benzerdir ve bir çok gelecekteki kişilere olumlu bir örnektir.

“Ne ekersen onu biçersin” derler ya, aynen öyledir bu sonuç. Bizler Lise dönemlerinde Ati Göksu, Şaban Acarbay, Alim Güngör, Şeref Coşkun ve diğer arkadaşlarımızla aynı kulvarda koşarken futbol topunun ardından uzun süre gidenlerin içinde Ati Göksu da vardı. Altay genç takımından sonra bir çoğumuzun futbolda yolları ayrılsa bile yine de o dostluklar asla bitmedi.

Ati Göksu düzgün bir karakterini yaşamında da devam ettiren ender kişilerden biridir. Onunda bir çok anılarımız var tabii... Benim için bu (C) kursuna adının verilmesi gerçekten çok anlamlıydı. Yıllarını futbola vermiş bir insana bu plaket ! Çok yakıştı. Ati dostum iyilikler seninle birlikte olmaya devam etsin.

Zaman Tüneli       

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum