Babalar ve farkları
Reklam
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Babalar ve farkları

13 Kasım 2018 - 08:44

Müslüm Gürses'i yaşatan film şu günlerde sinema dünyasında bir numara olarak dikkatleri çekmeye başladı.Bu alanda yazı yazan yada sosyal medyada kamuoyu oluşturan insanlar çoğalırken görmediğim bu filmi görmüş gibiyim. Öyle güzel ve anlatımlı yazılar var ki, gerçekten görmeyenleri epeyce meraklandırdı.

Müslüm Gürsel bir ses sanatçısıyşdı ancak ona bir çok insan ve onun takipçileri "Baba"dedi. Gferçekten de herkese bu sıfat söylenemez ama rahmetliye bu sıfat çok yakışıyordu. Yaptığı iyiliklerdin yanında bir baba şefkati ile çevresine güzellikler katması unutulmadı. ve baba ona herşeyi ile yakışıyordu.

Konuya biraz farklı girdik biliyorum. Sporla ilgisi olmayan bu konu aslında çol ilintili. Spor dünyasında da babalar vardır. Recep Baba ilk örnektir. Recep Adanır rahmetli sahalarda baba adı ile ünlenmiştir. Saha içi ve dışında daima baba anlayışı ile rakiplerine yaklaşırken hiç bir defasında kötü bir olayına rastlanmamıştır. Sonrasından Baba Hakkı vardır. Tesadüf ama her iki oyuncu da Beşiktaş takımının içinden çıkmıştır. Sonraki yıllarda genel değil de yöresel baba sıfatlı sporcular vardır ancak bu iki isim ülke boyutuna ulaşanlardan ikisidir.

Bazı sanatçılara da söyledikleri şarkılar ile baba sıfatı takılmış olsa da bence ülke insanının kabul ettiği baba herkese yakışmıyor.Meslektaşım Gürel Yurttaş'ın sosyal medyada Müslüm Gürses'in çevrilen film ile ilgili yazdığı yorumu okuyanızı öneririm . O kadar güzel yazmış ki, tebrik etmek lazım.

Neyse gelelim aslımıza ve son yıllarda sporumuzda baba sıfatlı biri varmı ?diye soralım. Belleğime hiç kimse takılmıyor ya size...Bu baba sıfatı mafya filmlerindeki babalar değil tam anlamıyla bizlerin bildiği baba örnekleridir. Zira baba sıfatını herkes kolay,kolay elde edemez. Hangi kulvarda olursa olsun insana baba denilmesi bence de çok güzel.

Zaman Tüneli 

YORUMLAR

  • 0 Yorum