Bazı anılar vardır ki
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Bazı anılar vardır ki

09 Ocak 2018 - 11:17

Bazı anılar vardır ki


Uzun bir süreden sonra az da olsa formasını giydiğim Yeşilova kulübüne gidince belleklerimde neler yaşandı bir bilseniz. Önce Tatlı Mustafa belleğimden bir film şeridi gibi geçti. Ardından Başkan Osman Dündar, Çarık Hüseyin, Sedat Beşok; takım arkadaşlarından Faruk, Yavuz, Tuncer, Nurettin tümü belleğimdeydi. Oynadığımız maçlar ve ardından gelişen olaylar yanında kritik maçların öncesindeki başkan demeçlerini bir çay içiminde Akın Küçükoğulları ile birlikte yeniden yaşadık. Unuttuklarımı Akın, belleğime getirirken Alsancak Stadı'nın full seyirci önünde oynanan kritik maçlarından sadece bir kaçının heyecanını da bizim Erşan Yetişir bilgisayardan yaşatmaz mı? Erşan da eski futbolculardan ve meraklılarından olduğu için bazen bana neler anlatır bir bilseniz. Genç yaşlarda futbol tutkunu olan her insan biraz da oynamaya kabiliyeti varsa o beyin daha da derin çizgiler çizip yıllar sonra karşınıza çıkıyor. Erşan bunlardan sadece bir örnektir.
Neyse Mustafa Küçükoğulları'nı yıllar öncesinde birçok Yeşilovalı gibi kaybettik. Belli seviyede ve tatlı sözlerle kulübü uzun yıllar ayakta tutmayı başarmıştı. Bizim dönemde Tatlı Mustafa çok şanslıydı. Çünkü takımın içinde kaliteli oyuncular vardı ancak para yoktu. Sadece sevgi ve samimiyet Yeşilova'yı uzun yıllar ligde tutmaya yetti.
'Kimler mi vardı' derseniz. Tuncer Delen (KSK) vardı. Önemli bir oyuncuydu. Şefik And, hırçın ve mücadeleci bir oyuncuydu. Ben onu çok beğenirdim., Atalay da A.Ordu'dan aramıza katılmıştı. Güçlü kuvvetli ve tekniği yüksek bir arkadaşımızdı. Sinan, Tombul Ali, Kaleci Ali, semtin insanlarıydı. Tümü takıma katkılarıyla dikkat çekerdi. O kaleci Ali kısa boyuna rağmen bir yan topu kimseye vermezdi. İyi bir kaleciydi. M.Kiraz, Şeref Şencanbaz, Nurettin, Yılmaz, Renan, İsmail, Mehmet, Azmi tümü yetkenekliydi. Yavuz Yavman, Tuncer ve M.Kiraz'ın da lig deneyimi vardı benim gibi. Biz bu takımın Şefik, M.Kiraz dahil ağabeyleriydik. 
Tatlı Mustafa'nın maç öncesi taktiği konusunda söyleyecek pek sözü olmazdı. Biz nasıl oynayacağımızı sahanın içinde belirlerdik. Ve o Yeşilova'da iki yıl oynadım. Birinci yılında lig 4.sü ikinci yılında da 5.si olduk. Dikkat ediniz, para-pul yoktu... Akın Küçükoğulları ile işte uzun yılların özetini böylesine sohbetle yeniden andık. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum