Bu milli takım ne yapabilir ?
Reklam
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Bu milli takım ne yapabilir ?

16 Ekim 2018 - 09:16

A. Milli takımımızı izliyoruz. A 'dan Z 'ye kadar izci gibi izliyoruz. Kimleri kadroya alıyorlar kimleri almıyorlar, kimler dışlanıyor kimler içleniyorlar tümünü izliyoruz. Bizim gibi  futbol meraklıları da izliyorlar. Ancak genel kanı nedir ?diye düşündünüz mü hiç?

Her ortamda bizlere yöneltilen soruların başında A Milli takımı Nasıl Buluyorsun? Oluyor. Belki sizlere de benzer sorular sorulmuştur yada tartışmışsınızdır. Benim yanıtım her ortamda hiç ama hiç değişmiyor. O da şu;

” Bu milli takımdan bir cacık olmaz”

Dikkat ederseniz Bosna Ersek maçının ardından milli takımın genel durumu yanında Rize seyircisinin çok iyi olmadığı anlatılmaya başlandı. Bu da ayrı ilginç bir durum geliyor bana..Benim ülkemde herhangi bir merkezde eğer Milli takımımız maç yapıyorsa o seyirci her zaman takımına sahipq çıkar bundan kimsenin şüphesi olmasın. Özellikle Rize'ye methiye düzmenin ne anlamı var bunu yapanlara sormak lazım!

Gelelim A Milli takımın teknik durumuna... Bu takım hangi yıla hazırlık yapıyor ve hedefi nedir? Bu Federasyonun aklı kadar teknik heyetin de aklı eşittir başarısızlık. Kadro fakirliği öylesine belli ki, oyuncuların kalitesizliği hemen dikkati çekiyor. Buna bir de “Nasıl olsa seçilmem”mantığı ile ligde oynayan oyuncular var ki, haklı olarak A milli takımdan psikolojik olarnak uzaklaşıyorlar. İlk aklıma gelen Caner... Beşiktaş'ı bırakın Türk futbolunda önemli bir oyuncu konumundaki Caner bu örneği aynen yaşıyanlardan biridir. Ama onun yerine seçilene bakın F.Bahçe'de yedek olan İsmail.. Adam takımında yok milli takımda var. Bu nasıl bir mantık siz çözün...

Kısacası Milli takımın bu gidişi Türk insanına yarınlar için umut vermiyor. Sizleri bilemem ama benim için bu önemli bir sonuç gibi geliyor. İsteağim yanılmam zaman neyi gösterir bekler görürüz.

Zaman Tüneli  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum