Deniz şimdilik durgun
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Deniz şimdilik durgun

25 Temmuz 2017 - 09:43

Süper Lig'de İzmirimizi tek başına temsil edecek takımımız Göztepe ne yazık ki , maçlarını Bornova Stadı'nda yapacak. Ne yazık ki diyorum zira Bornova Stadına sıra gelmeli miydi? Demem o ki, 5 milyonluk Türkiye'nin incisi İzmir, siyasi engellerin ardından böyle kenara mı itilmeliydi? Ordu kenti Süper Ligde mi? Malatya kenti Süper Lige çıkmamıştı ki, statı bitirildi. Samsun'a yapılan stat da şimdi olimpiyatlar yapılıyor yani yeni bir stadı var. Böylesine örneklerden sonra siz olsanız ne düşünürsünüz? Ben İzmirli olarak haklılığımı yazıyorsam hata mı yapıyorum?

Bu İzmir'e olduğu kadar Göztepe'ye de darbe sayılır. Çünkü kapasitesi oldukça düşüş olan Bornova Stadı Göztepe'ye maddi anlamda da artı getirmeyecektir. Bilet hasılatından istedikleri payı alamayacaklar. Yıllar içinde yani 1959'dan bu yana Süper Lig'de takımlarını öne süren İzmir bir süre durgunluk yaşadı. En son Bucaspor'un Süper Lig'de tutunamayışının ardından yıllar geçti ve uzun bir boşluk yaşandı ki, İzmirli adeta Süper Ligi aklına bile getirmezken Göztepe bir çıkışla akılları başlara getirdi. Bu akıl tutulması 5 milyonluk kentin sevinciydi. Nitekim Göztepe çıktı, yıkılan Alsancak Stadı yapılır umutları hızlanmıştı. Ve beklenen yine olmadı. Planlar planlar falan derken Göztepe Süper Lig takımı olarak Bornova Stadı'na gönderildi. İşin bir garip tarafı daha vardı ki o da yapılacağı açıklanan Alsancak Stadı'nın kapasitesinin düşük olmasıydı.Yanisine gelince İzmirli futbolseverlere yine engel çıkarıldı, bakalım bu düşünce biçimi nereye kadar sürecek?

Dokuz buçuk milyon doları Süper Lig'e çıkış primi olarak kasasına koyan Göztepe'nin stat dışında da engelleri vardı. Önce iç sonra dış transferler. Kimi nasıl ve kaça alırızı hesaplamak çok da kolay değildi. Her kafadan bir ses gelmesi başkanı da çevresini de epeyce tedirgin ederken eldeki paraya bakıp yola çıkmak ne kadar başarı getirirdi o da zamana bırakıldı. Olaylara kötümser bakmıyoruz ancak suyun üstündeki engelleri de anımsamakta yarar görüyoruz. Bakalım şimdilik deniz suskun ve dalgasız görünüyor hele maçlar başlasın o zaman her şey daha net belli olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum