Eskiler ve yaşam
Reklam
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Eskiler ve yaşam

24 Temmuz 2018 - 07:06

Faceabook ta son günlerde sürekli olarak ülke futbol takımlarının yanısıra ay-yıldızlı takımlarımızın dönem ekiplerine yer verilip "Tarihten bir yaprak"örneği anımsatmalar yapılıyor.Bizim yaşlardaki insanların tanıklık yapan insanların mutlaka bu görüntüler çok hoşuna gidiyor olmalı ki Facebook ta bir çok katılıma rastlanıyor. Bu katılıma ben de giriyor ve zaman, zaman bireysel yorumlar yapıyorum. Erol Baş, Engin Verel, Ender Gonca gibi eski oyuncuların yorumlarına bir çokları sırasıyla yapılıyor.
İnsan belliğenden çıkmış eski oyuncuları Facebookla anımsamak gerçekten benim de çok hoşuma gidiyor. Yıllarca izleyip zevk aldığımız oyuncuların bir anda sahalardan silinmeleri izleyenleri bile bazen üzüyor.
1966 yıllarıydı üç arkadaş Ati Göksu, Doğan Mengitimur ve ben İstanbul da da sürekli maçlara giderdik. Üç büyük takımın maçlarını izlerken o günün yıldızlarını iyice ezberlemiştik. Bizler de küçüktük ama futbol merakımız bizi bu günlere kadar getirdi. Kimleri yakından izlemedik ki örneğin; Can Bartu, Kadri Aytaç, Recep Adanır, Hilmi Kiremitçiler, Süreyya, Kaya Köstepe, Osman, Avni, Şükrü Birant, K.Ahmet, B.Ahmet, Suat Mamat, Metin Oktay, Lefter, daha kimler kimler...Böylesine önemli oyuncuları izlerken insanın futbol bilgisi de farklılaşıyor.Ardından bu merak insanları futbolun dışına itmiyor aksine içine çekiyor. Ve facebook adayları yıllar öncesinin takım kadrolarını bile resmedip insanlara anımsatmaları bence pek hoş. En azından siyasi içerikli haberlerden çok daha etkindir. İnsanlar geçmişin anıları ile hele, hele olumlu anılarla çok mutlu oluyorlar. Kısacası insanlar kendi aralarında Facebook la nefis bir haberleşme ağını sürdürüyorlar . Özellikle futbolun geçmişindeki yıldızları yeniden yaşamak ise, insana ayrı bir helecan veriyor.
Zaman Tüneli  

YORUMLAR

  • 0 Yorum