Güneş ne yapar?
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Güneş ne yapar?

12 Mart 2019 - 02:25

Futbolda ülke gündeminde Futbol Federasyonunun sallanması yanında başkanının istifasına paralel Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in takımında kalıp kalmayacağı yanında A Milli takımın kaderi ile ilgili ne karar alacağı tartışılıyor. Konuyla ilgili Şenol Güneş hafta içinde basın toplantısı yapıp spor yazarlarının soru yağmuruna tutuldu. Güneş her zamanki gibi bana göre net yanıtlar vererek spor yazarlarını tatmin etti mi bilemem ama ben tatmin oldum. Zira Güneş'i 1970’li yıllardan bu yana tanıyan spor yazarlarından biriyim.

 

Aslına bakarsanız konum İstanbul yada A Milli takımın nasıl olacağı değil, sadece Şenol Güneş'in bu alanda nasıl bir kişili olduğunu anlatmak istiyorum. Önce; Güneş benim akrabam değil. Yani kan bağımız Türk olmanın dışında hiç bir şekilde benzerliğimiz yok. Ne var ki ben, Güneş gibi net insanları sevdiğim için onu biraz olsun bu alanda ayrı tutarım.

Sabri Kiraz, Coşkun Özarı, Metin Türel, Candan Tarhan gibi teknik direktörlerin A Milli takımı çalıştırdığı dönemlerden bu yana birçok futbolcu ile A Milli takım kamplarında birlikte olurduk. Her takımdan oyuncunun katıldığı yıllarda Trabzonlu oyuncular da oldukça fazlaydı. Özellikle Şenol, İskender, Tuncay gibi oyuncular bu kamplarda bulunurdu. O dönemlerde Şenol Güneş'i de tanıma fırsatımız olmuştu. Disiplinli, çalışkan ve dikkatli bir yapı içinde görev yapardı. Onun kamp yaşamı içinde hiç bir zaman sululuk yaptığına tanıklık etmedik. İşine odaklanan ve sadece işinin iyi olmasını isteyen yapısı içinde A milli takım kamplarındaki tutumu ile kendini üst düzeyde tutardı.

Yıllar yıllı kovalarken bir gün İstanbul'dan İzmir'e uçakla gelirken Şenol Güneş'i görmüştüm. Ancak “Beni tanımaz” diyerek bir kenarda durarak uçağa binmeyi beklerken yanıma gelip ”Tayyar bey ben Şenol Güneş nasılsınız?” deyince onun ne kadar alçak gönüllü olduğunu bir kez daha anlamıştım. Kısacası ülkemizi Dünya 3.cüsü yapan Güneş, ikinci kez A Milli takımın başına geçecek. Hayırlısı olsun.

Ama olsun da medya bunu nasıl kabul edecek orası pek belli değil. Bu cümlemi çok kişi anlayacaktır sanırım.

Zaman Tüneli      

YORUMLAR

  • 0 Yorum