Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Mayk Yılmaz

15 Ocak 2019 - 08:54

Meslektaşım Yaşar Aksoy'un Sosyal Medya'da Altaylı Mayk ile ilgili yazısını okudum. Mayk'ı anımsarsınız ancak ben yine de küçük  notlarla anımsatayım. Boksör Yılmaz roman çocuğu. Alsancak'a gelince sevdiği Altay’la buluşmuş oluyor. Ardından dönemin ünlü kalecisi Varol Ürkmez ile tanışır ve hayatı değişmeye başlar. Ardından Altay'ın Arap Rasim'den, Sarı Erol'dan ve Ördek Mehmet'ten sonra yeni bir amigosudur artık. Belli bir kültürün içinde olması ve ardından geçim sıkıntısı ile boğuştuğu yılların ardından Mayk Yılmaz boksörlüğe ilgi duyar. Ve Türkiye şampiyonalarında ringlere çıkıp yeni bir isim yaratır. M.Ali'nin hayranıdır aynı zamanda. Ringlerde onu taklit ederek rakipleriyle maçlar yapıp isim olur. Mayk yerli Muhammet Ali'dir artık. Yıllar yılları kovalarken karşısında sürekli duran en büyük rakibi geçim sıkıntısı onu iyice sıkıntıya sokmuştur. Nitekim İstanbul Tekelspor'un boks takımına transfer olur ve sigortası işler. Bir müddet daha boks sporunun içinde kendine yer edinip ekonomik olarak rahatlamıştır artık. Yıllar içinde emekli olur ve yeniden çok sevdiği İzmir'e ve Altay'a döner.

Şimdilerde futbol maçlarından uzak duruyor her nedense ve Çeşme ilçesinde onu görmek her zaman mümkündür. Ve spor camiasının boksör Yılmaz'ı Roman Çocuğu Mayk Yılmaz bonkör yapısı içinde hayata devam ederken, cebindeki son kururuşu bile dostlarına vermekten çekinmeyen bir zenginlik içinde görürsünüz.Gönül zengini, hayatı basite alan, insanları seven Mayk, belli bir geliri içinde kimseye eyvallah etmeden yine aramızda aynı şen şakrak tavırlarıyla yaşamına devam ediyor.

Meslektaşım Yaşar Aksoy'a teşekkür ederim. Bana Mayk Yılmaz'ı anımsattığı için. Onunla ilgili yazı yazmak beni de mutlu etti kısacası...

Zaman Tüneli                

YORUMLAR

  • 0 Yorum