Reklam
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Nereye kadar

03 Temmuz 2018 - 09:20

 

Artık altyapı mantığına Fenerbahçe'de katıldı. Başkan Ali Koç genel kurulu kazanırken de genel kmurul sonrasında da aynı cümleleri kurdu: " Altyapımız eskisi gibi olmayacak yetiştirici olacağız"

Geç hemde çok geç ama yolu doğru Koç'un. Enazından mantığı doğru. Teknik Heyetini de bu doğrultu da oluşturduğunu açıkladı.Buraya kadar herşey yolunda gidiyor ancak Koç'u bugün alkışlayan o taraftar başka şeyler de istiyor o zaman ne olacak? Yani şampiyonluk. Alta bakarken, üst ne olacak. Bir de UEFA'nin sınırlarına girmemek de var. İş pek kolay değil. Çünkü bugün Koç'u alkışlayanlar sonra yuhlamayı da bilirler. Özellikle şampiyonluğu içine sindirmiş kulüplerin en büyük sorunu bu değilmidir. Beşiktaş, Galatasaray bu kulvarın takımları olarak benzer işlerle uğraşmak durumundadır.Sonuç da ne olur bilemeyiz ancak Ali Koç'un düşünce birliğine katılmamak mümkün değil. Ne varki taraftarın sabrını da hesaplamak lazım.

İZMİR BEKLİYOR

Süper ligde İzmir'i tek başına temksil eden Göztepe'deki durgunluk insanı tedirgin ediyor. Teknik adamını değiştiren Göztepe'de yenilikçi bir hamle de duyulmuyor. Buna bir de stadının bitirilmemesi eklenince Göztepe'yi yeni sezonda büyük engeller bekliyor dersek hata yapmış olmayız. Ne var ki, ileriye dönük hesaplarıntakımı Göztepe geçen yılki enerjisini yinelerse bu ligde yine bir çok takımın yapamadığını başaracak şansı bulabilir. Ne varki yine de herşey için hazırlıklı olmanın yararı vardır.

Bu arada Altay'ın geçen yıldan farklı bir heyecan içinde transfere giriş yapmasıalışılmışlığın dışında izleniyor. Genç ve ateşli yönetim mururula tribünlerin de sesi eklenince Altay eski dönemlerinde oldaçka farklı bir çizgi ciziyor.

Altay içinde stat problemi devam ediyor. Alsancak stadının da Göztepe stadı gibi bitirilememesi yeni sezonda İzmir takımlarının en büyük rakibi olarak gözleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum