Para kimde söz de onda
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Para kimde söz de onda

01 Ağustos 2017 - 11:45

Göztepe'nin Göztepe olduğu dönemlerde kulüp başkanı Sabahattin Süvari'ye takım nasıl gidiyor ?sorusunu soran gazetecilere ünlü başkan şu yanıtı veriyor:

“Takımın nasıl gittiğini bana sormayın antrenöre sorun.” Yanıt ne kadar doğru ve net değil mi? O tarihten sonra başkana bu konuda kimse soru soramadı. Ancak kendini bilmezler her dönemde vardır ya, biri daha sonraki dönemlerde benzer bir soruyu yine yöneltiyor. Bu kez yanıt daha da ilginç: “Oğlum ben kulübün ekonomisi ve yönetilmesi ile ilgili görevim var. Takımın sorumlusu ben değilim. Bazen sorumlu olan antrenöre ben de sorarım.”

Gazeteciler, antrenör ile başkanın ayrı ayrı görüşlerini alıp belki de aradaki farklılıkları yazacaklardı ama buna bir türlü ulaşamadılar. Zira başkan da antrenör de yerini ve görevini iyi biliyordu. Ve bu mantıkla çalışan o dönemin Göztepesi'nde ikili tartışmalara tanıklık eden de yoktu.

Şimdi gelelim Galatasaray'a... Antrenör başka, başkan başka telden çalıyor. Takım galip ya da mağlup başkan demeç veriyor. Transferlerden söz edip 'Uçaklar sık, sık inecek' diyerek çok sayıda transferin yapılacağını söylüyor. TV'lerde olmayı da pek seviyor. Bu o kadar belli ki adeta fırsat kollayıp kendini ekranlara atıyor. Galatasaray'ın başkanı mı antrenörü mü hiç belli olmuyor. Ancak bu durum birçok kulüpte de yok değil. Sİvas'ından tutun da Rizespor'una kadar hep başkanlar maçlarla ilgili demeç veriyorlar. Teknik adamlara ancak maçlardan sonra sıra geliyor. Kim kimi alacak nasıl alacak başkanlar ön sırada... Başakşehir' de başkana dikkat edin. Göksel Gümüşdağ iki transferin arasında resim veriyor ve teknik bilgiler sunuyor. Bu kulübün yapılandığını iddia eden aynı başkan neden kulüp müdürünü ekrana oturtmuyor? Dedik ya amaç ekranlara çıkmak, kısacası hava basmak...

Zaman değişiyor tamam da futbolda zamanla birlikte anlayışlarda tamamen değişiyor. Aklın yolu birdir sözü rafa kaldırılıyor. Nerede o Sabahattin Süvari ve benzerleri? Şimdi hava atma zamanı galiba.. Parayı veren düdüğü çalıyor..Ya da paranın üstüne oturan demeç vermeye hak kazanıyork...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum