Seçimler ve futbol
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Seçimler ve futbol

02 Nisan 2019 - 07:06

Yerel seçimlerin havası ve sonuçları spor dünyamıza oldukça olumsuz etki yaptı. Sadece A Milli takımımızın yaptığı ve kazandığı iki maçın dışında futbola epeyce ara verildi. İster maçlara gidin ister gitmeyin futbola verilen aralar yaşam temposunu da oldukça düşürüyor. Hangi takımın ne yaptığı ve yapacağı belleklerde yerini korurken artık bu hafta beklenen aşka kavuşulmuş olacak. Bu durum bakalım futbola ne kadar etki yapacak göreceğiz.

Gazetemizin spor servisinde de ise spora hiç ara verilmedi ancak bir yavaşlama olduğu gerçek. Zira maçlar olmayınca haberlerin temposu da kendiliğinden düşüyor. Transfer ayı da olmayınca gazetecilerin yazacakları haber rutini geçemiyor. Ne var ki Altay ile Altınordu'nun yıllardır süregelen dostluklarının yavaş, yavaş eskisi gibi oluşması için her iki tarafın yöneticilerinin sıcak adımları oldukça dikkat çekici duruma ulaştı. Altyapıdan üst yapıya kadar her şey iki kulübün tatlı sohbeti ile devam eder diye düşünüyoruz.

Bu arada servisimizde konuşulan diğer konu da; İzmir'de yapımı devam eden Göztepe, Altay ve Karşıyaka statlarının ne durumda olduğuydu. Evimin Göztepe stat inşaatına yakın olması nedeniyle sürekli izlediğim çalışmalar bence karınca adımlarıyla yürüyor. Bir de stadın estetiğinin şimdiki görünümü ile hiç de hoş olmadığı şekilde olması. Ama gerçek görüntüsü tabii ki stadın tamamlandığında belli olacağı. İnşallah benim gibi düşünenler yanılırlar. Altay stadı da çok hızlı gitmiyor. Onun da hızı Göztepe'den pek farklı sayılmaz. Karşıyaka'yı görmedim ancak bu stadında hızlı bir çalışma içinde olduğunu sanmıyorum. Göztepe ve Altay statlarındaki çalışma şekli bana Karşıyaka'yı böyle görmemi sağlıyor.

Neyse bu haftadan sonra maçlara başlıyoruz. Haberler daha etkin ve güncel olacak. Bizim servis de bu alanda epeyce rahatlayacak. Zira haber bolluğu gazeteciyi moralli yapar. Çok para zengini ne yaparsa onun gibi yani...

Zaman Tüneli

YORUMLAR

  • 0 Yorum