Tartan'ı izlemek
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Tartan'ı izlemek

21 Ocak 2013 - 00:00

Güçbirliği sözünün İzmir'de tuttuğunu ve ardından kulüplerin kasalarına piyango çalışması yapılarak sonunda aktarılan paraları anımsarım.¶ Ardından kurulan sanayi kuruluşları olsa da o kanal beni fazla ilgilendirmemiştir. Beni ilgilendiren olayın sportif yönüdür. Ardından da kulakları çınlasın Süha Baykal'ı bilirim.

Baykal deyince aklıma yıllar önce Konak Belediyesi'nde organize edilen toplantı gelir. Tüm spor yazarlarının davet edildiği bu toplantıya tesadüf ya meslektaşım Hüsnü Kaftan ile birlikte erkenden gelmiştik. Dönemin Belediye Başkanı Baykal ile birlikte katılımcılar gelinceye dek sohbete dalınca “Güçbirliği”sözü ortaya çıkmış oldu. O gündür bu gündür bu kelime İzmir'de oldukça sık kullanıldı ve kulüpler de yararlanmış oldu.

Her dönem belediye başkanlarının benzer ya da farklı çalışmaları olmuştur. Eskiden dolaylı (!) çalışmaların ardından kulüplere el uzatılırdı. Ama şimdi işler bayağı farklı. Bir örnek mi? Konak Belediye Başkanımız Hakan Tartan'ın yaptıkları. Tartan'ın diğerlerinden farklı bir tarafı da sporcu kişiliğinin artı olması. Sporu gönülden izlemesi, futbolu takip edip gereken yorumları yapması yanında eski bir spor yazarı da olması onu ön sralara çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Altay Sosyal Dayanışma Derneği ve spor kulübüne yaptığı yardımın ardından gelen mutluluk. Daha öncesinde belediye spor kulüplerinin başarılarındaki imzaları, İzmir kulüplerinin yardım çağrılarına sürekli kulak vermesi, onu gerçekten mutlu ediyor. Önemlisi bu kentin diğer alanlarında verdiği bilgilerin yanında kulüplerin maçlarını sürekli izlemesi belki de başarısının bir başka sayfasıdır.

Nasıl ki eski belediye başkanı Baykal'ı yıllar geçse de anımsıyorsak, zaman gelecek bugün olduğu gibi yarınlarda da Hakan Tartan'ı bu kent anımsayacak. Ancak, Tartan'ın görevi daha bitmeyecek ve bu alanın da dışana çıkarak bu kentin gelişmesinde, yol almasında ve hızlı koşmasında etkin rol alacak. İzmirli bakanlık ve milletvekilliği yapmış Tartan'ı kolay kolay bırakmayacak ve ondan alacağı olumlu çalışmaları uzun yıllar hem de inatla isteyecek.

Altay'ın, Altınordu'nun, Göztepe'nin ve İzmirspor'un sorunlarını ciddiyetle izleyen Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'ı halkın içinde izlerken kendine özgü sanatçılık ruhu ile de bu kent belli yıllar içinde kendine yeni bir kulvar seçerse hiç ama hiç yadırgamam. Çünkü bizler onun enerjik yapısı içinde neler yapabileceğini biliyoruz. Bence Tartan'ı izlemeye devam edelim.     

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum