Tayyar Özdemir Yeni Ülküspor
Reklam
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar Özdemir Yeni Ülküspor

31 Ekim 2018 - 10:24

1946 yılında kurulan Ülküspor'u İzmirliler yakından bilirler ve tanırlar.Nasıl bilirler ve tanırlar diye sormaya gerek yok. Önce Tepecik semtinin takımıdır kırmızı beyazlı kulüp. Renkli ve cevval insanların kulübüdür. Özellikle Karşıyaka ile yaptıkları maçlarda daha da belirginleşirlerdi. Zira Karşıyaka'nın da kendine benzer hırçınlığı bu iki takımın maçlarını daima heyecana bırakırdı. Ülküspor'un en samimi kankası ile Altay'dı. O yıllarda Ülküspor'da futbol oynayan ve dikkatleri çeken başarılı oyuncular Altay'a transfer olurlardı. Fikret, Yılmaz, Kazım, M.Ali ilk aklıma gelenler.Ne varki Ülküspor ilerleyen yıllarda yanlızlıklar yaşadı. Kulüp ekonomik çıkmazların yanında ilgisizlik, belirsizlik derken bir dükkanın kepenkleri arasında kalıp mazisine baş kaldırmaya çalmışsa da bunu uzun yıllar yapamadı.

İzmir'in bir çok semtine girip çıkarıldı. Yoksulluk kulübün kaderi haline gelince başını kaldıracak hamiyi bir türlü bulamadı. Ne varki 2017 ile 2018 yılları kıırndanma dönemi olarak dikkatleri çekti. Eski sporcuların öz kulübü Ülküspor'u kaldırmanın zamanı çoktan gelmişti ama biraraya gelmek için de bir süreç gerekliydi. Nitekim Vahap Savaşan, Yavuz Şenler, Mithat İpek, Erşan Yetişer ve Erdoğan Ceren bu birlikteliğin liderliğini yaptılar. Haydi Ülküsporlular diyerek yola çıkmanın zamanını hızlandırdılar.

72 yıllık geçmişin emeklerini daha da uzun yıllara taşımanın mantığına inananlarla çıkalan Ülküspor yolunda yine heyecan ve iletişim üst seviyede görünüyor Eski yıllardaki gibi tribünleri hpeyecanlandıran kırmızı beyazlıların bu uğraşlarında İzmirli de desdek olacaktır bu belli...Tepecik yani yeni adı ile Yenişehir dense de Ülküspor'un ön isminde tepecik yine var. Zuira bu sıfat kuruluşdaki manevi gücün uğuru gibi sayılıyor

50 belki de 60-80 kişilerin birliktelikleriyle çıkılan yeni Ülküspor için sıvanın ko llara güç ve heyecan katan diğer elemanlar da bulanarsa sanırım bu yük daha da hafifler ve kırmızı  beyazlı renkleri yeniden liglerde birlikte izlemenin zevkini yıllar sonra yakalarız.

Zaman Tüneli

YORUMLAR

  • 0 Yorum