Vefa gecesi 27 Kasımda
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Vefa gecesi 27 Kasımda

27 Kasım 2018 - 10:04

1990 yılında onbir kişilik bir gurupla çıkılan yolun sonunu bekleyenler yanıldılar. Zira yıl 2018 oldu ve daha da uzayacak uzun bir yol var. Aradan 28 yıl geçmiş ama bana sorarsanız bu süreç dün gibi. Zira zamanın hızına insanlar yetişemiyor.

Altay Sosyal Dayanışma Derneği adı ile başlatılan bu yol daha sonra Spor kulübü sıfatı eklenerek daha da zenginleştirildi ve markası farklılaştırıldı. Altay kulübünün desdekçisi anlamına gelen bu kuruluş yeni yönetim kurulu ile daha da yüceldi ve genişletildi. Öyle sanıyorum ki, İzmir'deki diğer spor kulüplerinin içinde en faal olanı da Altay Sosyal Dayanışma ve Spor Kulübü'dür.

Bazı spor dallarında da aktif olan dernek eski başkanları ve yöneticileri zaman içinde davet edip vefa örneği göstererek onları onere etmeyi de biliyor. Dahası bu hareketle Altay camiasında yıllarca yapılmayan bu sosyal çalışması gerçekleştiriyor.

Rahmetli Ender Türk, Faik Ülker, Metin Ülker, Victor Aruh, Erdinç Altınyelekli,Nizam Özmen, Halil Sürücü,Muhsin Ergazi, Amir İyigün ve ben dernekler masasında adımızı derneği kuranlar olarak yazdırdık. Onbirinci kişi Yavuz Yurtgüder'di ancak kuruluş aşamasında rehmatli Muhsin Ergazi ile tartışarak bu listeden adını çıkarttırdı.

Bunu neden yazdım. Her kurum ve kuruluşun bir temeli vardır ve o temeli daha da büyütecek insanlar vardır. O insanları unutmamak o camianın yapısı ile orantılıdır. Anımsayanlar kazanırlar aksini yapanlar zaman içinde yok olup giderler. Bu durumda derneğin bu yönetim kurulu bir çok alanda öylesine faaliyet gösteriyor ki,  dikkati çekmemek mümkün değildir.Bu tutum ve davranış içindeki yönetimin yaşam şansı da daha da gelişecek ve uzun yıllara yayılacaktır.

Şimdi de sıra bana gelmiş olmalı ki, yönetim kurulu 27 Kasım tarihinde söyleşi için organizasyon düzenledi. Altay adına belleğimde yer eden konuları katılan dostlarla paylaşmak üzere şimdiden heyecan duyuyorum.Meraklıların orada olmasını ben de isterim.

Zaman Tüneli 

YORUMLAR

  • 0 Yorum