Zaman çok değişti.
Reklam
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Zaman çok değişti.

06 Kasım 2018 - 08:40

Zaman bir çok konuyu kendi bünyesinde eritirken futbol dünylasındaki erimeyi daha da hızlı mı yapıyor belimem ama bence galiba bu teşhisim doğru gibi...1960 lı yıllardan bu yana İzmir'in bünyesinden yetişmiş çok ünlü sporcular kadar yöneticilerde vardı. Bu ikili birbiri ardını kovalarcasına parelel sonuçlar veriyordu. Kimler yoktu ki derlerse  gerçekten saymakla bitmez. Ankara ve İstanbul için de bu iddiayı yapmak mümkündür.Ama bizim konumuz İzmir olduğu için yakından bildiğimiz ve tanık olduğumuz isimleri şöyle sıralmayabiliriz;

Oyuncular; Gürcan Berk, Doğan Akı, Ayhan Elmastaşoğlu, Nevzat Güzelırmak, Kazım Yıldız, Cevat Gök, Sedat Çağlayan, Gürsel Aksel, Ayfer Elmastaşoğlu. Coşkun Dağlıoğlu, Ali Artuner, Ertan Öznur, Nihat Yayöz, Melih Garipler, Mustafa Denizli, Mustafa Kaplakaslan, Ahmet Tuna, Erol Baş, Muhterem Ar, Erol Kaynak

Yöneticiler ise; Fevzi Kaya, Mazhar Zorlu, Sabahattin Tanık, Candoğan Sakaoğlu, Ahmet Sevil, Zeki Çırpıcı, Sebahattin Suvari, Rıdvan Burteçin, Hayri Yorgancıoğlu, Pertev Molay, Esin Özgener, Alaattin Özbulu, Bedii Tuaç, Yılmlaz Temizocak, Tahir Türetken, Selçuk Yaşar ve bir çokları vardı.

Bu insanlar kulüplerini büyütürken sporcularda takımlarını başarılara taşıdılar. Ne varki son yıllarda bu görüntü tamamen aksini göstermeye başladı. Göztepe Süper Ligde bu kenti temksil ederken, Altay ile Altınordu da bulundukları 1.ligde kalmaya gayret ediyorlar. Diğerlerinin durumu iç acıcı değil. Özellikle Karşıyaka'nın ekomnoımik çıkmazları hızlı dibe vururken sahasının da bitmemesi yanında inşaatının durdurulması işi daha da çıkmaza sokuyor. Öyle sanıyoruz ki, Karşıyaka'nın bu durumu ligde tutunamayacak kadar rahatsızlık veriyor.

Eski dönemlerde bir günde bu günün bir milyon Tl sini toplayan Karşıyaka yoğun nufusuna rağmen bugün eski ekonomik durumlarına ulaşamıyor. Kısacası Para, zaman ve bilgi bu üç unsur KSK'den şimdilik epeyce uzakta duruyor.

Zaman Tüneli      

YORUMLAR

  • 0 Yorum