Zaman her şeyi gösterecek...
Tayyar ÖZDEMİR

Tayyar ÖZDEMİR

Zaman her şeyi gösterecek...

06 Şubat 2018 - 11:24

Zaman her şeyi gösterecek...

Mevsimin değişimi takımların değişimi ile doğru orantılı dersek abartır mıyız diyorum. Bahar gelirken insanların kanı kaynarken, kış mevsimi içinde sporcu da olsa kanı bir nebze durur. Yaşlı oyuncular sezon açarken geç form tuturlar. Ancak gençler daha çabuk form tutup takımına yararlı olur. Bu durum bir çok spor dalında da benzerdir. Ancak bazı örnekler vardır ki, ne mevsim dinler ne de yaşlılık. Gençler form tutsa da takımın içindeki yaşlıların onlara ayak uydurması gerektiğinde hocanın isteği ile adeta sesi bile kısılır.

En çarpıcı örnek Beşiktaş'ta görülüyor. İstekli ve arzulu olmanın yanında disiplinli davranışlarına motive oluşu ile iki yılını şampiyon kapatan takım dikkat edilirse bu yıl istikrarsızlık örneği veriyor. Bence en büyük nedeni takımda ağa! pozisyonundaki oyuncuların maçlara motive olamayışları. Bu durum genç oyuncuları da olumsuz etkiliyor ve maçlarda istikrarsızlık yaşanıyor. Oysa bu takım Süper Lig'de en güçlü kadrosuyla rakip bile tanımazken özellikle yaşlı oyuncuların istakrarsızlıkları bu yıl takımı iyice rahatsız etmeye başladı. Kulüp Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu Teknik Direktör Şenol Güneş'e çok ciddi bir kadro da vermesine rağmen bu istakrarsızlık bir türlü giderilmemektedir. Oyuncular ve teknik direktörin kendi özelliklerini bazen bırakmaları yararlı sonuçlar vermez. Zaman zaman yöneticilerin oyuncularla birlikteliği yanında uyarı niteliğinde aynı masada oturmaları da gerekir. Dikkat edilirse Başakşehir takımı bu alanda daha dikkatli ve özenle bildiğini yapan bir takım konumunda. Bu durumun yanında çok da kaliteli bir kadrosu var ki Beşiktaş ile birlikte herkesin dikkatini çekiyor.

Süper Lig'de şampiyon olmak mutlaka her takımın idealidir. Ancak bu sezon bence Başakşehir diğer takımlara göre daha şanslı görünüyor. Zira sadece Süper Lig'i takip eden Başakşehir'in yanı sıra G.Saray ve F.Bahçe iki dalda oynuyorlar. Kupa ve ligde. Trabzon takımı da Başakşehir gibi sadece ligi izliyor. Ancak Beşiktaş'ın durumu farklı. Kupa, lig ve Avrupa maçları sırtında duruyor. Efendim kadrosu geniş demeyin, bu da yanlış olur. Genişlik enine mi, boyuna mı diye sorarlar. Kısacası zaman her şeyi gösterecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum