Ak parti bu isimlerle İzmir'de başarılı olur mu?
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Ak parti bu isimlerle İzmir'de başarılı olur mu?

07 Ocak 2019 - 09:13

Bildiğiniz gibi AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkan adayları Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Şimdi kafalarda AK Parti bu isimlerle ne  kadar başarılı olur sorusu var.

Hemen şunun altını çizmek istiyorum AK Parti ve MHP ittifakı İzmir’de dengeleri değiştirecek. Cumhur ittifakı karşısında CHP’nin işi kolay değil çokta kolay değil. CHP’lilerin kale olarak gördüğü bazı ilçe belediye başkanlıkları el değiştirirse kimse şaşırmasın.

Ama burada AK Parti ve MHP’lilere de  büyük sorumluluk düşüyor.

Öncelikle her iki parti seçimlerde birlik ve beraberlik içiresinde hareket etmeli. Sorunlar rafa kaldırılmalı, kavga  ve tartışmalardan uzak durmaları gerekir. Dedikodu ve aslı astarı olmayan söylemlere inanmalılar ve parti liderlerinin söylemlerine sadık kalmalılar.

DOĞRU SÖZE NE DENİR?

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama  partililerini rahatsız etmiş. Karabağ’ın bu söylemlerinden rahatsız olduğunu CHP’li dostuma ”Söyledikleri yanlış mı? diye sordum.” “Hayır yanlış değil sonuna kadar doğru ama partimize zarar veriyor ”diye cevap verdi.

Yani Hasan Karabağ doğruyu söylemiş, bir diğer deyişle CHP’lilerin bastırılmış duygularına tercüman olmuş.

Hasan beyin isyanı aslında arkasından çevrilen dolaplara karşı. Onun isyanı arkadan hançerlenmeye karşı.

CHP İl Başkanlığı ve Genel Merkezi  Hasan Karabağ’ın söylemlerini dikkate almalı konuyu en ince detayına kadar incelemeli.

KARABAĞ NELER SÖYLEMİŞTİ?

Karabağ, "İzmir'in başına rant çetelerinin birinin adamını, bir soyguncuyu getirmek istiyorlar. İzmir'i parsel parsel satacaklar. İzmir köy gibi. Sebebi Büyükşehir Belediyesi" dedi.

 

AKLANDI

Göreve geldiği günden bu yana çeşitli iftiralara maruz kalan Hasan Karabağ bir davadan daha aklandı.

İzmir’de, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile Yardımcısı Gamze Eraslan ve belediyenin temizlik işleri eski müdürünün de aralarında olduğu 11 sanığın yargılandığı davada, tüm sanıklara beraat kararı verildi.

EFELER BELEDİYE BAŞKANI

31 Mart yerel seçimler öncesinde partisi tarafından haksızlığa uğrayan belediye başkanlarından birisi de Aydın’ın Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan. Haksızlığa uğramasına rağmen saha da çalışmalarını sürdüren Özakcan, mahalle gezilerine devam ediyor.

Efeler ilçemiz sınırlarında yaşayan tüm yurttaşlarımızda Efeler Belediyesi olarak memnuniyet ve güven meydana getirdiklerini dile getiren Özakcan” Tabi görevlerimizi yaparken görev süremizce Büyükşehir ile bazı sorunlar, sıkıntılar oldu. Hala devam eden sorunlar yaşamaktayız. Bu sorunlar ve sıkıntılar Efeler Belediyesi olarak bizim hizmet yapmamızda adeta ayağımıza pranga olmakta. Her alanda yapmak istediğimiz hizmetlere engel olunmaya çalışılan bir büyükşehir ilçe belediyesi ilişkisi yaşadık. Bu benden kaynaklanmadı. Ben kavgacı bir insan değilim. Ben uyumlu, hiçbir siyasi ayrım gözetmeden uyum içinde bütün yurttaşlarımızla, muhtarlarımızla beraber görev ve hizmet etme anlayışı içerisinde oldum. Hz. Ali’nin bir sözü var:’ Haksızlığa boyun eğerseniz, hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.’ Mesut Özakcan olarak ben beni seçen Efeler halkımızın haklarını bugüne kadar, sonuna kadar korudum, korumaya da görev sürem boyunca da devam edeceğim” şeklinde konuştu.

2014 seçimlerinden itibaren Efeler Belediyesi’nin tüzel kişilik olarak var olduğunu hatırlatan Başkan Özakcan, “ Biz, Efeler Belediyesi’ni sıfırdan oluşturduk. Oturacak sandalye, masamız yoktu. Bir kazmamız, küreğimiz yoktu. Bugün ise otuzu aşkın iş makinemiz var; Dozerinden, greyderinden, silindirinden, forkliftinden, kamyonundan, tırından otobüsüne kadar. Bugün ellinin üzerinde mahallelerimizde mütevazi de olsa parklar yarattık. Çocuklarımızın, yaşlılarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri, huzur bulabilecekleri ortamları yaratmaya çalıştık. Binlerce metrekare yol yaptık. Görev, yetki ve sorumluluk alanımız içindeki hizmetlerimizi bugüne kadar aksatmadan yerine getirmeye çalıştık” dedi.

“EVİMİZE GİDER GİBİ BELEDİYEMİZE GİDİP GELDİK”

Mahallesine düzenlenen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Muhtar Talat Yöntemli, “Efeler Belediye Başkanımız Mesut Bey’ e kendim ve mahalle halkım adına çok teşekkür ederim. Kendisinden ve hizmetlerinden çok memnunuz. Kendisi bizi hiç zor durumda bırakmadı, istediğimiz saatte kendisiyle görüşebildik. Efeler Belediyesi’ne evimize gider gibi gidip geldik. Bu nedenle Başkanımıza, tüm belediye personeline ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum