Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Asıl mesele

28 Ocak 2019 - 09:58

Ege Bölgesi'nin  güçlü sesi Gazetemiz Yenigün’ü daha fazla kişilere ulaştırabilmek için Genel Koordinatörümüz Mehmet Murat Duru ile birlikte yollara düştük. Bu gezilerimiz sırasında  gezdiğimiz bölgelerin siyasi nabzını yoklama imkanı buldum

Bugün sizlerle Uşak ve Kula izlenimlerimden bahsedeceğim.

Uşak sanırım henüz seçim havasına girememiş. Bunda belki de Uşak’ın çalışkan Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yeniden aday gösterilmemiş olmasının etkisi olarabilir. Cahan’ın aday gösterilmemesinin Uşak halkının çok tepkisini topladığını gözlemledim. Cahan’ın yerine aday gösterilen Mehmet Çakın’ın Ak Parti'nin Uşak’ta seçimi kazanması zor gibi görülüyor. CHP’nin Uşak Belediye Başkan Adayı Asım Kalelioğlu sanırım sahaya hakim olamamış ki ondan pek bahseden yok. Buna karşılık Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Fatih Erdoğan ve İYİ Parti adayı Muhammed Gür  sokaklarda konuşulan isimler.

 TOSUN’A TEPKİ

 Uşak’a İzmir’e dönüşe geçtiğimizde Kula’ya da uğrama fırsatımız oldu. Özelikle Kula-Ankara yolu üzerinde bulunan esnafların Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a karşı büyük tepkileri var. Yol üzerinde bulunan birçok esnaf  Tosun’un uygulamaları yüzünden dükkanlarını kapatmak zorunda kalmış. Tosun bu esnafların gönlünü alamazsa MHP’nin işi zora gireceğe benziyor.

 İDEALİST KAYMAKAM

 Uşak’ın o meşhur Ulubey Kanyonunu ilk fırsatta görmenizi tavsiye ediyorum. Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisinde bulunan bu doğa harikası yer, ABD'deki Arizona Eyaleti sınırları içerisinde bulunan Büyük Kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonudur. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşur. Ulubey Çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir.

Kanyon ziyaretimiz sırasında Ulubey Kaymakamı Onur Özaydın ile tanışma fırsatı bulduk. Genç ve idealist bir isim olan Özaydın’ın şehrin gelişmesine büyük katkı sağlayacağından en ufak bir şüphem yok.

Amaçlı insanın idealleri vardır; bir düşüncesi, inancı, ülküsü, ilkeleri ve değerleri vardır. Bu idealler, insanlıkla, dünyayla bütünle ilgilidir. Salt kendisiyle ilgili değildir, parçacı değildir.

İşte bu sözler tam Onur Özaydın’ı tarif ediyor.

 SOSYAL MEDYA'DAN ASIL MESELE NEDİR?

 *Bir çocuğun ayakkabısı denize düşer, kaybolur.. Sahilde kumların üzerine şöyle yazar; bu deniz hırsızdır.

Biraz ötede bir balıkçı ağına yakalanmış çok miktarda balığı kıyıya çeker ve kumlara şöyle yazar; bu deniz cömerttir.

 Bir genç denizde boğulur.. Acılar içindeki ağıt yakan annesi kumlara şöyle yazar; bu deniz katildir.

 İhtiyar bir balıkçı koca bir inci barındıran istiridyeyi denizden çıkarır ve kumlara şöyle yazar; bu deniz in gönlü zengindir.

 Bir dalga gelir sahilde yazılı tüm yazıları siler alır götürür... Hiç yazılmamış gibi.

 İşte o zaman deniz sükunet ve huşu içinde seslenir; ""Eğer deniz olmak istiyorsan başkalarının söylediklerine önem vermeyeceksin.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum