BİR ARSLAN, BİR ASLAN
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

BİR ARSLAN, BİR ASLAN

30 Ocak 2019 - 09:41

AK Parti İzmir İl Teşkilatı'nın 31 Mart yerel seçimlerinde iddialı ilçelerin başında gelen Buca ve Bayraklı adaylarının çalışmalarını yakından takip ediyorum. Bayraklı'da Ali Aslan diğer tarafta ise Mustafa Arslan. Bu iki ilçede CHP henüz adaylarını sahaya sürememesi AK Parti’nin kazanma şansını arttıracağı bir gerçek. Çünkü Türk seçmeni "Kavgalı eve kız vermez"

 “BAYRAKLI’DA YAŞAYAN TÜM KESİMLER İNANIYOR”

 AK Parti’nin emektarları arasında yer alan bir isim olan Ali Aslan, Bayraklı'nın sokaklarını adeta karış karış biliyor. Bundan dolayı ilçenin sokaklarında kimin ne sorunu var, çözüm yolu nedir yakından takip eden Aslan, Bayraklı'da yaşayan tüm kesimlerin seçimi kazanacağına inandığını dile getiriyor.

Aslan, Biz Bayraklı'da çağı yakalayacağız, Atatürk’ün hedeflerine koşacağız ve konumuna yakışır bir Bayraklıyı gerçekleştirmeyi ve beş yıl sonra büyük bir oranda halkımızın önüne koymayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 “BUCA İÇİN YOLA ÇIKTIM”

 Siyasette ilk dersini BBP Lideri şehit Muhsin Yazcıoğlu’nun yanında alan daha sonra Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında siyasi tecrübesini geliştiren Mustafa Arslan şimdi de Buca’yı yönetmeye talip. Gerek Belediye Meclis üyesi olduğu dönemde gerekse Buca İlçe Başkanlığı döneminde AK Parti için maddi ve manevi olarak yoğun caba sarf eden Mustafa Arslan 31 Mart seçimlerinde oldukça iddialı.

Arslan, yeni hedefini ise şöyle tarif etti: “Her görev her makam gelip geçicidir, Allah’a şükür bunu idrak edecek deneyime sahibiz. Ancak bir yol yürüdüğünüzde arkanızda iyi bir iz bırakmanız lazım. Bizim çıkacağımız bu yeni yoldaki asıl hedefimiz de hizmet ve yatırımlarımızla Buca’ya ama samimiyetimizle, gayretimizle ve saygımızla Bucalı hemşerilerimizin gönlüne bir iz bırakmak, orada küçük de olsa bir yer edinmek olacaktır” dedi.

 ŞAHİN’DEN İDDİALI MESAJLAR

 Geçtiğimiz günlerde MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve Medya İlişkilerinden Sorumlu Başkan yardımcısı Serdar Seçgin’e iadeyi ziyarette bulundum. Bir taraftan çayımı yudumlarken diğer taraftan 31 Mart yerel seçimlerle ilgili teşkilatın nabzını tuttum.

Başkan Şahin ve ekibinin yerel seçimlerde oldukça iddialı ve Cumhur ittifakın sonuna kadar destekçisi olduğunu gözlemledim

Başkan Şahin”MHP’nin ve Cumhur İttifakı'nın hedefi 20 ilçe ve büyükşehir biz sadece bir açıdan bakıyoruz. Bunların 5 ilçesine MHP adayları 25 ilçede ak parti adayları giriyor. Çalışmalarımız devam ediyor. İlçeleri geziyoruz dolaşıyoruz. Bulunduğumuz bölgeler çok iyi. Arkadaşlarımız sahada çalışıyorlar bizim adaylarımızın olduğu yerlerde AK Parti tabanıyla, kadın kollarıyla, ilçe başkanıyla çalışıyorlar. AK Parti'nin aday olduğu yerlerde de bizim arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın kollarımız birlikte çalışma yapıyorlar. Çalışmalardan çok memnunuz.”dedi.

 

Başkan Şahin MHP’nin kendi adaylarıyla seçime girdiği bölgelerle ilgili olarak ise

“Biz 5 ilçedede iddialıyız, bu bölgelerde ciddi iddialıyız çünkü gördüğümüz şeyler var.Bu ilçeleri alacağız”şeklinde konuştu

 DOĞAYI KİRLETMEK ZORUNDA MISINIZ?

Çevremizde insanlar, hayvanlar, ağaçlar ve çiçekler yaşar. Çevremizde yaşayan her canlı diğer yaşayan canlıların hayatına saygı göstermek zorundadır. Unutmayın bu çevre sadece bizim değil tüm canlılarındır. Geçtiğimiz günlerde Marmaris'e yolumuz düştü. Bu güzelim turizm şehrini yukarıdan görmek için uygun bir yere aracımızı park ettik. Ama aracımızı park ettiğimiz yerde gördüğüm manzara beni insanlığımdan utandırdı. Bizden önce orada manzaranın keyfini çıkaran sözde insan, gerçekte doğa katili olan birtakım şahsiyetler güzelliğin içine etmişler. Lütfen çevremizi temiz tutalım. Bu konuda herkes üstüne düşen görevi yaparsa çevremiz temiz olur. Bunun için çevremizi sevmeli ve korumalıyız, çevremize zarar vermemeliyiz. Eğer zarar verirsek çevremizi kirletiriz. Çevremiz kirlenirse; doğanın dengesi bozulur. Ben bir çevreci ve doğayı seven bir insan olarak, gereken önemi vermeye davet ediyorum sizleri.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum