CHP 'den bile bile lades
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

CHP 'den bile bile lades

14 Aralık 2018 - 09:10

CHP ile İYİ Parti arasında tıkanan yerel seçimlerde işbirliği görüşmeleri sonuçlandı.Hafta başında tıkanan müzakerelerde çarşamba günü yoğun görüşme trafiği yaşandı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Meral Akşener tartışmalara son noktayı koydu. İki liderin başbaşa görüşmesinden 21 büyükşehirde işbirliği çıktı. Krize neden olan Ankara’da CHP’nin, Balıkesir’de ise İYİ Parti’nin aday çıkarmasına karar verildi. CHP’nin kazanma şansı en yüksek olduğu Büyükşehirlerden birisi olan Balıkesir’de adayını çekmesini bile bile lades olarak değerlendirebiliriz.

Çünkü daha önce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Milletvekili Ahmet Akın’ı açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti’nin adayını destekleyin demesi CHP Balıkesir’i fena karıştırdı. Tabii Ahmet Akın’ın adaylığının geri çekilmesine en çok sevinenler ise Ak Parti Balıkesir teşkilatı oldu.

Partili partisiz tüm Balıkesirli seçmenler tarafından sevilen bir isim olan Ahmet Akın’ın gücünün görmemezlikten gelinmesi CHP açısından büyük bir handikap. CHP Genel Merkezi’nin sırf İYİ Parti'yi ayakta tutmak için yaptığı bu hamlenin faturasını Balıkesirliler ağır keseceğe benziyor.

'BİR KEREDEN ÇOK ŞEY OLUR' 

Genç bir nüfus yapısına sahip olan ülkemizde sigara, alkol ve uyuşturucu maddeleri ile tanışma ve madde kullanım yaşının giderek düştüğü ve 12-17 yaş arası gençlerin risk altında olduğu yapılan çalışmalarla ortaya konulmuştur. Bu bakımdan gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve onlara sağlıklı yaşama bilincinin kazandırılmasında en büyük görev eğitim kurumlarına düşmekte, bu bağlamda okul, öğretmen, aile ve toplumun işbirliği daha da önem taşımaktadır.

Bu bağlamda konuya dikkat çekmek için Aydın Efeler Belediyesi ”Bir kereden çok şey olur” başlıklı bir konferans düzenledi.  Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan” Aydın Çankırılılar Derneği tarafından birlikte düzenlediğimiz 'Bir Kereden Çok Şey Olur' başlıklı uyuşturucu ile mücadele konferansına tüm halkımız davetlidir”dedi.

15 Aralık Cumartesi günü düzenlenen konferans saat 13.00’de Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'nde başlayacak. Konferansa Temiz Toplum Derneği Başkanı Bilal Ay konuşmacı olarak katılacak.

KAYMAKAM KÜÇÜK’TEN MUHTARLARA İSRAF UYARISI

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, muhtarların gereksiz yatırımlar talep etmekten kaçınmalarını istedi.

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Öğretmenevi’nde 84 mahalle muhtarıyla toplantı yaptı. Toplantıya, Kaymakam İbrahim Küçük, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Hakdan Öztürk, İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu, Mal Müdürü Abdurrahim Nurel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, İlçe Sağlık Müdürü Şafak Çalışkan, daire müdürleri Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık ve 84 mahalle muhtarı katıldı. Toplantıda muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Kaymakam Küçük, muhtarlara bir takım tavsiyelerde bulundu.

“ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARI YAPMALIYIZ”

Kaymakam İbrahim Küçük, muhtarlara Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın dilinden düşürmediği tabirle “Siz devletin uç beylerisiniz” dedi. Muhtarların yerel yönetimlerde önemli rol oynadığına değinen Kaymakam Küçük, “Sizler en uç noktalarda bizim göremediğimiz konuları bizlere ileten arkadaşlarımızsınız. Her ihtiyacın karşılanması mümkün olmayabilir ama öncelikli olanların yapılabilmesi için biz, Valiliğimiz ve diğer kurum ve kuruluşlar elbirliğiyle çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

“İSRAFTAN KAÇININ”

 Muhtarları gereksiz yatırımlar için talepte bulunmamaları konusunda uyaran Kaymakam Küçük ihtiyacın dışında yapılan yatırımların israftan öteye geçmediğini belirterek mahallelerde okul, camii, sosyal alan gibi yerlerin gelecekteki şekillenmesine, nüfus artış oranlarına ve çocuk sayısı gibi unsurlara dikkat edilerek yapılması gerektiğine dikkat çekerek,  “Arazi yoluna parke taşı döşenmesini istemek yerine merkeze öncelik verilmeli. Nüfusa yetecek bir tane cami varsa ikincisini yapmak israftan başka bir şey değil. Bazı mahallelerimizde bunları görüyoruz” ifadelerini kullandı.

ADRESE TESLİM HİKAYE

 

"NE KADAR BİLİRSEN BİL ,SÖYLEDİKLERİN KARŞIDAKİNİN ANLADIĞI KADARDIR..."

Bir profesör konferans vermek üzere salona girmiş.

Ama bakmış ki salon, ön sırada oturan seyis dışında boşmuş. Konuşup konuşmama konusunda tereddüde düşen profesör sonunda seyise sormuş:

-Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım,

yoksa konuşmamalı mıyım?

Seyis cevap vermiş:

-Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam.

Fakat ahıra gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine de onu beslerdim.

Bu sözlere hak veren Profesör konferansa başlamış.

İki saatin üzerinde konuşmuş durmuş, konferanstan sonra da kendini mutlu hissetmiş, dinleyicisinin de konferansın çok iyi olduğunu onaylanmasını isteyerek sormuş:

-Konuşmamı nasıl buldun?

Seyis cevap vermiş:

-Hocam sana daha önce basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek anlamadığımı söylemiştim. Gene de eğer ahıra gelir, biri dışında tüm atların kaçtığını görseydim, onu beslerdim; ama elimdeki tüm yemi ona verip de hayvanı çatlatmazdım.

Kıssadan hisse:

"Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum