Düşmanının değirmenine su taşımayın
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Düşmanının değirmenine su taşımayın

17 Aralık 2018 - 08:50

Ak Parti ile MHP arasındaki Cumhur ittifakından rahatsız olanların gazına gelen parti tabanındaki bazı gruplardan çatlak sesler gelmeye devam ediyor. Ülkenin geleceğinin değil de koltuk hırsına kapılan bu zatlar bilsinler ki düşmanınızın değirmenine su taşıyorsunuz. Karşılıklı egolarınızı okşayıp durmayı bırakın. Cumhur ittifakının yerel seçimlerde nasıl başarılı olacak onun çalışmasını yapın.

Unutmayım bugüne kadar ne Türk Boyları, nede Türk devletleri dışarıdan yıkılmamıştır. Mutlaka  sizler gibi içimizdeki İrlandalıları yani karakteri zayıf, para hırsı, makam mevki hırsı veya başka zaafları olanları bulup satın almak suretiyle bizi içeriden yıkmışlardır.

Ne demişler, geçici olmak istemiyorsan seçici, üzülmek istemiyorsan da gerçekçi olacaksın. Hayat oyun değil, ne başkasıyla oynayacaksın ne de kendinle oynatacaksın.

BÜYÜKLERE SAYGI

Büyüklere yaş ve hayat tecrübeleri nedeniyle saygı gösterilmesi ve iyi davranılması gerekir. Her insanın kaçınılmaz bir evresi olan yaşlılık, insanların sevgi ve saygıya daha çok muhtaç oldukları dönemdir. Bu nedenle tüm dinler büyüklere saygı göstermeyi ahlaki erdemlerden saymıştır. Büyüklere saygı öncelikle anne babayla başlar. Tüm dinlerde anne babaya saygılı olmak ve güzel muamelede bulunmak emredilmiştir.

Bu bağlamda Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı”Minik Eller Huzurla Kalpler ”projesi kapsamında minik öğrencilerle birlikte Narlıdere Huzurevi'ni ziyaret etti.

Davetleri üzerine onları Narlıdere Huzurevi'nde ziyaret eden Özçakıcı huzurevi sakinleri ile sohbet ederek, keyifli dakikalar geçirdi.

Kaymakam Özçakıcı'nın ziyaretine İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla  ile proje paydaşı olan Balçova Vali Kutlu Aktaş İlkokulu anasınıfı öğrenci ve velileri de eşlik etti. Özçakıcı ziyarette yaptığı konuşmada, büyüklerinin hayat tecrübelerini gençlere aktarıp adeta geçmiş ile bugün arasında köprü kurduklarını ifade ederek yakın ilgilerinden ve projeye olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaymakam Süleyman Özçakıcı ve minik öğrencileri bu hassas davranışlarından dolayı tebrik ederim.

HER BÜTÇEYE UYGUN HEDİYE

Yılbaşının yaklaştığı şu günlerde sevdiklerimize nasıl hediye alırım diye düşünmeyin.

Çünkü “ SOUVENIR Hediyelik Eşya Günleri” İzmir Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi’nde açıldı.

İZFAŞ tarafından  fuar içinde yapılmasına izin verilmeyen” SOUVENIR Hediyelik Eşya Günleri” son yıllarda Tepekule Kongre Merkezi'nde yapıldığının özellikle altını çizmek istiyorum.

Aynı çatı altında mücevher takıda çadır fırsatlarını sunacak olan Altın ve Pırlanta Fırsat Günleri 22 Aralık tarihinde açılacak.  Her çeşit muhtelif ayarda altın takı, elmas, pırlanta ürünler, tek taş yüzükler, setler, kolyeler, bilezikler, küpeler, incili ürünler, yakut, safir, yeşim gibi değerli taşlı takılar büyük indirimlerle satılacak. 22-30 Aralık tarihlerinde Tepekule Kongre Merkezi’ndeki organizasyon 9 gün sürecek. Mücevher takıda çadır fırsatlarının sunulacağı organizasyonun vatandaşlardan yine yoğun ilgi göreceği tahmin ediliyor.

 Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, “SOUVENIR Ege'nin bir markası. Bu markanın altında halk var. Hediyelik sektörünün temsilcileri var. Sıcak bir ortam var. Biz de bu organizasyonun Kültür parkta yapılmasını arzu ediyoruz. Ama verilmiyor. Bu sıcak atmosferin devam etmesi adına tüm zorluklara rağmen SOUVENIR’ı yapıyoruz. Bunu da sosyal bir sorumluluk olarak görüyoruz. Organizasyonuna sahip çıkan halkımıza en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum ”dedi.  Organizasyonda 30 Aralık akşamına kadar ürünlerin tanıtımları ve avantajlı fiyatlardan satışları yapılacak. 16 gün sürecek organizasyon her gün 11.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek. Geçmiş yıllarda büyük talep gördüğü için organizasyon kapsamında Kültürpak Basmane kapısı önünden Tepekule Kongre Merkezi’ne ücretsiz ulaşım servisi gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum