Fazıl Say ve AK Parti
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Fazıl Say ve AK Parti

21 Ocak 2019 - 08:13

Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü sanatçı Fazıl Say´ın davetiyle "Truva Sonatı" konserine katıldı. ATO Congresium´daki konserde Cumhurbaşkanı Erdoğan´a eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra ABD´li Senatör Lindsey Graham da eşlik etti
Yaşanan bu olay beni  9 yıl öncesinde AK Parti İl Teşkilatı'nda yaşanan ”Fazıl Say ”gerginliğini hatırlattı.
Öncelikle 2010 yılında yaşanan o olayı hatırlatmak isterim. Cumhuriyet Mitinglerinin popüler olduğu o günlerde  AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Bülent Delican, Fazıl Say’ın bir televizyon programında "AK Partililerin yüzde 90-95 oranında arabesk müzik dinlediği, başka müzik dinlemediği" şeklindeki röportajı sonrasında, sanatçıyı Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Cumhuriyet Konseri ’ne davet etmeyi kararlaştırdıklarını açıklaması  AK Partililer tarafından tepkiyle karşılanmıştı. 
Hatta zamanın İl Başkanı Ömür Kabak, “Gündemimizde Fazıl Say yok” diyerek  Delican’ı yalanlamıştı.
Zaman zamanı kovaladı ve Delican’ın haklılığını ortaya koydu zamanlar Bülent Delican’a kızanlar,hakaret edenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fazıl Say konserine gitmesinin ardından bir anda yön değiştirdi. Ve birden herkes Fazıl Say destekçisi oldu.
Sözün özü siyasette kimsenin kimseye küsmeye ve kızmaya hakkı yoktur. Bugünlerde davaya inanların birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizmek isterim.

ALGI OPERASYONU

CHP’den bir garip algı operasyonu. Foça’da  görev yapan askerlerin 31 Mart seçimlerinde oy kullanması olayını manipüle etmeye çalışan CHP’lilere büyük tepki var. Yaşanan olaylara tepki gösteren isimlerden birisi de Foça MHP Belediye Meclis üyesi Taner Acar. Acar tepkisini şu sözlerle dile getirdi:
Yıllarca askerin kullandığı oy ile yerel iktidar olan CHP..
Yazlıkçı dediğimiz bir iki ay kalıp seçtiği beceriksiz yönetimle bizleri baş başa bırakan seçmene söz etmeyen CHP...
Belediyeyi baskı unsuru olarak kullanıp oy devşiren CHP şimdi TC vatandaşının vereceği oydan korkmaya başlamıştır...
Foça artık “değişim”den yanadır, kararını vermiştir, kendi partisinin içine düştüğü duruma, eksikliklerine, yapamadıklarına bakmalıdırlar..

DEMOKRAT İTTİFAKI

Seçimlere az bir süre kala Cumhur ve Millet İttifakı'nın ardından yeni bir ittifak doğuyor sanırım. Bu ittifakın adı da DSP ve DP’nin başını çekeceği Demokrat İttifakı”olabilir.Bu ittifakın temelleri de Aydın'da atılırsa kimse şaşırmasın. İster misiniz DSP VE DP Aydın Büyükşehir ve ilçelerinde ortak aday çıkarsın. Mesela DP’ye geçen Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın bu ittifakın ortak adayı olsun .Özakcan’ın şahsi oyları DSP ve DP  oylarıyla birleşince ”Demokrat ittifakının” Belediye Başkanlığı'nı kazanacağını umut ediyorum.

GÖZLERİM YAŞARDI

Geçtiğimiz günlerde değerli meslektaşım Gülgün Yalvaç’ın öve öve bitiremediği  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu'nu ziyaret ettim. Ziyaretim sırasında okulda görev yapan Yaşar Soyal ile sohbet etme imkanı buldum. Bir vatan sevdalısı olan Yaşar Amca’nın  2 davarından birini Afrin'de görev yapan askerlere bağışladığını duyunca gözlerim doldu inanın ağlamamak için kendimi zor tuttum. Yaşar Amca "Mehmetçik bizim Mehmet'imiz, vatan bizim vatanımız. Terörle böyle bir mücadele yaptığı için de bizzat yanlarında olamadığımız halde hem devletimizin hem de Mehmetçik'imizin arkasında olduğumuzu hissettirmek amacıyla böyle bir bağışta bulunduk. İsterse gelip bütün hayvanlarımı alıp gitsinler. Askerimize, Mehmetçik'imize can feda. Yeter ki teröristlerin sonu gelsin" sözleriyle duygularını dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum