Master " Psikopat"
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Master " Psikopat"

19 Aralık 2018 - 09:08

Yaptığı her paylaşım olay olan Murat Özdemir’in son videosu hayvanseverler başta olmak üzere Türkiye’yi adeta ayağa kaldırdı. Türk toplumuna fenomen olarak lanse ettiği bu şahıs için adli mercilerin gereğini yapacağından eminim. İnsan ya da hayvan fark etmez bir canlıya işkence ve şiddet uygulayan cani ve sapıktır! Bu durumun asla cezasız kalmayacağını biliyorum.

Asıl suçlu bu zavallı hastayı aldınız. Ancak başka bir programda zaten sinyallerini vermişken o sinyallere rağmen reyting beklentisiyle programa aldınız. Masterchef adında dünyanın en iyi mutfak showlarından birine koydunuz ve sonuç ortada.

Şimdi bu insanlıktan çıkmış şahıs için ne kadar ağır sözler söylesek azdır ama TV yöneticilerinden yaptırdıkları programları bir kez daha gözden geçirmesi ve daha dikkatli olmaları gerektiğinin de altını çizmek isterim.

AŞCILAR TEPKİLİ

Ege Aşçılar ve Pastacılar Federasyon Başkanı Fatih Demir, hem yaşanan olaylara hem de Masterchef programına büyük tepki gösterdi. Demir ” Masterchef Türkiye adlı yarışmayı ülkemizin örf ve adetlerini yansıtmadığını ve onurlu aşçı mesleğimizle orada  jüri ve yarışmacı diye bulunanların hiç bir ilgisi olmadığını defalarca yazdığımızda bazı kesimler bizleri topa tutmuştu. Şimdi onlara soruyorum bu şereften yoksun ruh hastasının canlı bir varlığa yaptığı eziyet Allah'tan reva mı?  Değerli meslektaşlarım sizden ricam bu tarz soytarılara, ahlaksızlara ödün vermeyin tepkinizi gösterin.

SAADET PARTİSİ’NDEN İDDİALI MESAJ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan’ın gazetemizi ziyareti sırasında gündeme dair kısa bir sohbet etme imkânı buldum. Gerek Kılıç, gerekse Hazırbulan 31 Mart yerel seçimlerine Saadet Partisi olarak iddialı hazırlandıklarını söyledi.

Saadet kadrolarının Türkiye'nin en iyi seçim kampanyasını yürütecek olan kadrolar olduğuna vurgu yapan İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, partisinin yerel seçimlerde sürpriz yapacağının altını çizdi. Hazırbulan, İzmir’de en az 4 veya 5 ilçenin belediye başkanlığını kazanacaklarını söyledi.

SERKAN ACAR’IN MİSAFİRLERİ

MHP’nin yüz akı belediyecilik örneklerinden birisi olan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yeni dönem için çalışmalarını bütün hızıyla sürdürmeye diğer taraftan da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Acar’ın son misafirlerinden birisi de MHP Foça Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Mersin ve Meclis Üyesi Taner Acar'dı. Foça’yı MHP belediyeciliğiyle tanıştırmaya kararlı olduklarını söyleyen Mersin, referanslarının Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olduğunu söyledi.

BALIKESİR’DE BAŞKAN ADAYI DEĞİŞTİ Mİ?

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ile ilgili başta sosyal medya ve kanallarda yer alan 'adaylıktan geri çektirildi' şeklindeki paylaşımlara yalanlama geldi.

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri ortak bir açıklama yaparak AK Parti'nin 31 Mart'ta yapılacak seçimlerinde adayının Yücel Yılmaz olduğunu bir kez daha duyurdu. Balıkesir milletvekilleri yapılan paylaşım ve haberlerde Yücel Yılmaz'ın adaylığının geri çekilmesinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir'in imzalayarak kamuoyuyla paylaştığı açıklamada şunlar yer aldı:

 

ORMANCI’NIN ŞİİRİ CANIM İZMİR’İM !...

İki boyoz alıp,

Basmane’de bir sabahçı kahvesine otururum,

Bir demli çay söyler kendime,

İzmir’in Kavakları türküsünü mırıldanırım.

Salına salına giden kızlarının yanlarından geçip,

Konak’a uzanırım.

***

İmbat tatlı tatlı vururken yüzüme,

Ah güvercinlere yem vermek ne güzeldir,

Bostanlı sahilinde taş sektirip,

Bayraklı’da çiğdem çitlemek özeldir,

Konak’tan Karşıyaka’ya giden vapurda,

Martılarla hemhal olmak ömre bedeldir.

***

Eski ihtişamlı günlerini ararsın bilirim,

Zeki Müren hala fuarda şarkı söylemektedir

Asansör’de oturup manzarana bakmak,

Güzelyalı’da bir parkta soluklanmak yetmez mi ?

Bir yanım Göz Göz’dür, diğer yanım Kaf Kaf,

Sen ne güzel bir şehirsin öyle ?

Sen benim kaderimsin canım İzmir’im !...

İBRAHİM ORMANCI

YORUMLAR

  • 0 Yorum