Ruhlar savaşı
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

Ruhlar savaşı

06 Şubat 2019 - 09:37

AK Parti 1994 ruhu

CHP 1989 ruhu

MHP 1999 ruhu

DSP 1999 ruhu

DP 1946 ruhu

Sözün özü 31 Mart seçimleri ruhlar savaşına döndü.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun dediği gibi "Ruh çağırmakla ruh gelmez".

Belediye Başkan Adayları çalışmazsa, projelerini halka iyi anlatmazsa, seçmenden uzak bir görüntü çizerse, hiçbir ruhtan medet ummasınlar.

KARABURUN’UN İLKİ

Geçtiğimiz günlerde CHP Karaburun İlçe Belediye Başkan Adayı İlkay Girgin Erdoğan’ın adaylık açıklamasına katıldım. İlkay Hanım ile ilk tanışmamız aday adaylığı döneminde oldu. Adaylık açıklaması sırasında yanında olmamı istediği için kendisini kıramadım ve prensiplerimi bir kenara bırakarak İlkay Hanım'ın davetini kıramadım. O adaylık açıklamasını yaparken ben halkın arasına karıştım ve biraz nabız yokladım. Karaburunlular ve parti teşkilatı mensuplarının da nabzını tutma imkânı buldum. Herkes İlkay Hanım için olumlu konuşurken, nedense bazı haber sitelerine CHP İlçe Teşkilatı'ndan tepki var şeklinde servis edilen haberlere bir anlam veremedim.

Hoşuma gitmeyen tek olayı CHP Karaburun İlçe Başkanı Erdal Subaşı’nın kendi partisinin adayının ismini yanlış telaffuz etmesi.

Karaburun’un ilk kadın Belediye Başkan Adayı olan İlkay Girgin Erdoğan ve tüm belediye başkan adaylarına başarılar dilediğimi de belirtmek isterim

“EFLATUN YILLAR” KİTAPLAŞTI

Emekli hava astsubayı, iş adamı Eflatun Saygılı’nın (74) sıra dışı hayatı kitaplaştı. Onun farklı ve bilinmeyen yönlerini ortaya çıkartan “Eflatun Yıllar” isimli biyografik bir eser, Haldun Şeker’in yönetiminde Yüzleşme Yayınevi tarafından yayımlandı. 

Değerli meslek büyüğüm ve ağabeyim Gazeteci-Yazar Rıfat Yörük tarafından kaleme alınan 224 sayfalık eserde, fikir ve dava adamı Saygılı’nın bilinmeyen yönleri zengin anılarla süslenerek anlatılıyor. Editörlüğünü Mehtap Karakaya Yörük’ün yaptığı kitap, hayatını davasına adayan idealist insanlara ithaf edilmiş.

Adana Saimbeyli doğumlu olan ve halen İzmir’de yaşayan Saygılı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde olmasına rağmen hayatı mücadele, eğitim ve tebliğle geçen bir insan.  Eşi de, ilahiyatçı Hatice Babacan ile birlikte ilk örtünenlerden olan ve aldığı cezalara rağmen başörtüsünü hiç açmayan ilkokul öğretmeni Emine Saygılı.

Rıfat Yörük, son eseri hakkında şu bilgileri verdi;

“İzmir Gaziemir’den 1966’da mezun olduktan sonra sırasıyla Ankara, Kayseri, Merzifon ve İzmir’de görev yapan Eflatun Saygılı’nın hayatı, 1967 yılında kendisi gibi bir astsubay olan Zekeriya İyilik’le tanışmasıyla değişmiş.  Bu tarihte İslam’ın güzelliğiyle tanışan Saygılı da, emekli olana kadar onlarca kişinin hidayetine vesile olmuş.

Kendisini 1985 yılından beri tanıdığım sıra dışı astsubay Eflatun Ağabey'in ilginç hayatını yıllardır yazmak istiyordum. Nihayet nasip oldu.”

Biyografisi yazılan Saygılı, halen çeşitli şehir ve ilçelerde konferanslar veriyor, televizyon ve radyolarda görüşlerini açıklıyor, makaleler kaleme alıyor. Saygılı Rulman’ın kurucusu olan Eflatun Saygılı, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı’nın da babası.

ADRESE TESLİM FIKRA

SAYGILAR

Adamın biri kavga ettiği birine eşek demekten mahkemelik olmuş sonuçta küçük bir ceza almış tam duruşmanın sonunda hâkime dönmüş 

-Efendim gördük ki bir beyefendiye eşsek demek suç imiş. Pekâlâ bir eşeğe beyefendi demek suç mudur? Hâkim cevap vermiş

- Hayır değildir.

Davalı, davacıya dönmüş 

- Saygılar beyefendi Saygılar!


YORUMLAR

  • 0 Yorum