SİYASET VE SAMİMİYET
Yunus Karakaya

Yunus Karakaya

SİYASET VE SAMİMİYET

10 Aralık 2018 - 09:32

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte ortalık aday adayından geçmez oldu. Âmâ nedense bazı aday adaylarının mesajları ve sokakta halkla kurduğu diyaloglarda samimiyetsizlikleri paçalarından akıyor.

Ama profesyonelce bir ekiple çalışan aday adayları da yok değil. Her siyasi parti aday adayı söylediği sözün arkasında samimiyetle durmalı, öyle laf olsun, torba dolsun mesajları vermeyi bıraksın

Biliyorsunuz, yerel seçimin eşiğindeyiz.

Bu kadar çok aday adayının ortaya çıkmasının sebebi, sizce inandığı dava kavramıyla açıklanabilir mi?

Vatana, millete ve aday adayı olduğu şehre hizmet etmekten bahsedenler, bulundukları yerde/ mevkide bu işi yapamazlar mı diye düşünmeden edemiyorum.

Samimiyetsizlik, modern çağın getirdiği bir hastalık. İnsan bu hastalığa yakalandığında ilkin kendine olan saygısını yitiriyor, ilkelerini ayaklar altına alıyor ve kendi düşüncelerine ihanet etmeyi tercih ediyor. Kendine saygısı olmayan, düşüncelerini samimiyetle savunmayan, sokağa adımını atar atmaz maskelerini yüzüne geçirip olduğunun dışında bir şekle giren, söylediği ile yaptığı birbirinin tam tersi aday adayları şu samimiyetsizlikleriyle partilerine zarar vermeyi bıraksın.

SİYASİ PARTİLER ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde sandıktan başarıyla çıkmak isteyen siyasi partiler, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Belediye başkanlığı seçimi için oy kullanacak olan vatandaşlar, parti adaylarının kimler olduğunu yakından takip ediyor. Siyasete dair gündemde çokça yer alan partiler arası ittifak konusunda ise açıklamalar birbiri ardına geliyor.

Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte partiler arası ittifak çalışmalarındaki son durumlar daha fazla konuşulur, tartışılır hale geldi. Bu bağlamda AKP-MHP ittifakına karşı muhalefetin nasıl bir ittifak kuracağı da merak konusu oldu. CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel konuya ilişkin, ''Sadece İYİ Parti değil; Cumhur İttifakı dışında kalan, onların dışladıkları herkes bizim ittifak ortağımızdır'' açıklamasıyla dikkat çekti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada ittifakla ilgili “Şu ana kadarki gelişmeler olumlu ve verimli, ittifak iyi gidiyor, karşılıklı jestler olabilir” diyerek AKP ile yapılan Cumhur İttifakı’nın devamlılığına vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP'nin Muğla, Adana, Manisa, Mersin, Aydın ve Osmaniye'de aday çıkarmayarak yerel seçimde ittifak konusunda anlaştığı MHP'nin adaylarını destekleyeceğini bildirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise partisinin zor şartlar altında yola çıktığını belirterek, "Biz zor şartlara alışkınız. Ve tek başımıza gitme konusunda da herhangi bir sorunumuz yok" dedi.

 

SOSYAL MEDYA’DAN

Eşim olma, KARIM OL!

Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, Evlenecek erkeğe eskilerin neden ” koca ” dediklerini. Çünkü “ koca ” bilge demektir, yüce demektir. Koca demek, dağ demektir. Ve ne kadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dağ eksiktir. Dağların yücesine kar yağar diye kadına da “ kocanın karı ” demişler. Bakma şimdi evlenenlerin “ karı - koca ” ilan edildiğine. “ Koca ve onun karı ” olmalıdır aslında.

Yani yüce bir dağ olmalı adam.

Kar gibi pak ve masum olmalı kadın.

Örtmeli ve bir ömür, süsü olmalı dağın. Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ, ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür…

Eşim olma, karım ol!

Bana benzemeye çalışma sakın.

Bana benden lazım değil bir tane daha.

Ama unutma ki sensiz yarımım.

Her zaman söylemem, ama sen anla.

Eşim olma, KARIM ol!

Beni TAMAMLA…

 

İBRAHİM ORMANCI’DAN

--- Kadın cinayetleri hız kesmiyor. Kadının adı yok ama feryadı çok

--Ömür biter az sonralar bitmez!..

-- Reklam aralarını uzun tutun. Aile sorunlarımızı yeterince konuşamıyoruz!...

YORUMLAR

  • 0 Yorum